„Nové užívateľské prostredie je jednoduchšie na ovládanie, vďaka čomu sa môžete viac venovať ceste, než displeju.“
Tesla Update 8.0 aktualizácia

Užívateľské rozhranie má byť intuitívnejšie

A čo nové prináša Tesla Update 8.0 ? Najbadateľnejšou zmenou je zmena užívateľského rozhrania. To dostalo nový dizajn. Ďalšie zmeny sa týkajú prehrávača médií, ktorý má byť intuitívnejší na ovládanie. Vylepšením prešlo aj hlasové ovládanie. To má po novom odvádzať menej pozornosti od cesty. Žiadaný povel sa po zadaní zobrazí na obrazovke a vy ho následne potvrdíte alebo zmeníte. Drobnými zmenami prešla aj navigácia. Mapa sa po novom zobrazuje na celej šírke obrazovky a obsahuje iba potrebné údaje. Spustenie navigácie domov alebo do práce je možná jediným pohybom.

Tesla Update 8.0 aktualizácia

Mapa navigácie má byť vďaka aktualizácii prehľadnejšia

Kabína s teplotou pod 40°C

Zaujímavou novinkou je aj ochrana proti prehriatiu kabíny. Táto funkcia udrží teplotu v kabíne na bezpečnej úrovni (pod 40°C) aj pri odstavenom vozidle. Tesla tak reaguje na prípady, keď rodičia zabudli deti v rozhorúčenom aute. Klimatizácia čerpá energiu potrebnú na chladenie z batérií. Musk tvrdí, že plne nabitá Tesla dokáže v takomto režime fungovať cca rok. Okrem bezpečnostného prvku však ide aj o komfortný prvok. Ak vaše auto stojí na slnku, nikdy nebudete nastupovať do horúceho auta, kde môže teplota dosahovať aj 60°C. Rovnako vie funkcia slúžiť aj v zime, keď bude naopak interiér vykurovať. Ochrana proti prehriatiu kabíny bude fungovať len ak má akumulátor viac ako 20 % kapacity.

Tesla Update 8.0 aktualizácia

Autopilot dostal až 200 vylepšení, vďaka ktorým bude príjemnejší na používanie a hlavne bezpečnejší.

Najzásadnejšími úpravami v rámci aktualizácie 8.0 prešiel Autopilot. Polo-autonómny systém dostal až 200 vylepšení, vďaka ktorým bude príjemnejší na používanie a hlavne bezpečnejší. Napríklad Autopilot bude plynulejší v kolónach. Vyberanie zákrut by malo byť príjemnejšie, tak aby na vás pôsobilo menšie preťaženie. Z dôvodu bezpečnosti a veľkej kritiky sa systém vypne pokiaľ budete ignorovať výstražné upozornenia a nepoložíte ruky na volant. Autopilot bude tiež kontrolovať situáciu o dve autá dopredu, aby sa vyhol prudkému brzdeniu, prípadne nárazu. Systém tiež ponechá viac priestoru pri predbiehaní, pokiaľ je predbiehané vozidlo príliš blízko čiare.


Zdroj: electrek