Tesla prepúšťa. Údajne vychádzajú zle z ročného výkonnostného hodnotenia. To sa ale nezdá bývalým zamestnancom automobilky.

Tesla Motors v súčasnosti zamestnáva zhruba 33 000 zamestnancov. Niektorí z nich o zamestnanie prišli počas minulého týždňa. S odvolaním na zahraničné média, ktoré sa informovali ako u súčasných, tak u už bývalých zamestnancov automobilky, malo by ísť zhruba o počet 400 až 700 pracovníkov. A je jedno, na akej pracovnej pozícii pracovali. Od montážneho pracovníka až po výkonných odbytových manažérov. Kto nesplnil prácu na 100%, toho pracovná pozícia bola ohrozená. Výpovede rozdávali na základe každoročného výkonnostného hodnotenia. A to bez pardonov, alebo predchádzajúcich upozornení.

Tesla Motors v súčasnosti zamestnáva zhruba 33 000 zamestnancov. Niektorí z nich o svoje zamestnanie prišli počas minulého týždňa. S odvolaním na zahraničné média, ktoré sa informovali ako u súčasných, tak u už bývalých zamestnancov automobilky, malo by sa jednať zhruba o počet 400 až 700 pracovníkov.  A je úplne jedno, na akej pracovnej pozícii pracovali. Od montážneho pracovníka až po výkonných odbytových manažérov. Kto si neplnil prácu na 100%, toho pracovná pozícia bola ohrozená. Výpovede boli rozdávané na základe každoročného výkonnostného hodnotenia. A to bez pardonov, alebo bez predchádzajúcich upozornení.
 
K výpovediam sa vyjadril aj bývalý montážny pracovník, ktorý chcel radšej ostať v anonymite. Údajne nikdy nedostal negatívne hodnotenie a aj napriek tomu dostal padáka. 
 
Môže sa prepúšťanie aj nenaplnenie plánu výroby novej Tesly Model 3 a komplikácie s inými modelmi? Ťažko povedať, ale je to pre firmu istotne škrt cez rozpočet. Automobilka plánovala v treťom štvrťroku vyrobiť 1500 kusov Modelu 3. Reálne ich z linky vzišlo len 260! Navyše Model X musí ísť na zvolávacie akcie. A to v počte 11 tisíc kusov. Prečo? V prípade nehody hrozí, že by sa zadné sedadlá mohli uvoľniť a letieť dopredu. Trochu veľký prúser, nemyslíte?K výpovediam sa vyjadril aj bývalý montážny pracovník, ktorý chcel radšej ostať v anonymite. Údajne nikdy nedostal negatívne hodnotenie a aj napriek tomu dostal padáka. 
K výpovediam sa vyjadril aj bývalý montážny pracovník, ktorý chcel ostať v anonymite. Údajne nikdy nedostal negatívne hodnotenie a napriek tomu dostal padáka. Môže prepúšťanie aj za nenaplnenie plánu výroby novej Tesly Model 3 a komplikácie s inými modelmi? Ťažko povedať, ale je to pre firmu iste škrt cez rozpočet. Automobilka plánovala v treťom štvrťroku vyrobiť 1500 kusov Modelu 3. Reálne ich z linky vzišlo len 260! Hoci ostatným modelom sa darí veľmi dobre. Veria, že sa na trhu uchytí aj ten. Navyše Model X musí na zvolávacie akcie. A to v počte 11-tisíc kusov. Prečo? V prípade nehody hrozí, že by sa zadné sedadlá mohli uvoľniť a letieť dopredu.

Zdroj: Aktualne.cz