Elektrifikácia áut je dnes v kurze. Či už ide o čisté elektromobily, plug-in hybridy alebo mild hybridy s prídavným elektromotorom, za všetkým môžeme hľadať slovko elektrifikácia. Nissan má vo svojom portfóliu napríklad veľmi úspešný elektromobil Leaf, na dosiahnutie tak veľkého cieľa to však iste stačiť nebude.

Elektrifikácia dnes frčí vo veľkom, bude z toho ďalší boom?

Nissan totiž v strednodobom horizonte plánuje do roku 2022 predávať ročne 1 milión elektrifikovaných áut. Iste, nemusia to byť len elektromobily. A aký má automobilka plán? Do roku 2022 vyvinú 8 nových elektromobilov, ktoré budú budovať úspech na modeli Leaf.

Elektrifikácia je u Nissan v strednodobom pláne na popredných priečkach.

Ďalej chcú spustiť ofenzívu elektro áut v Číne, elektrifikovať svoju značku Infiniti od roku 2021 alebo na domácom japonskom trhu uviesť do predaja mini autíčko „kei“. Na podporu ďalších cieľov je Nissan previazaný so skupinou Renault-Nissan-Mitsubishi. Do roku 2022 očakávajú, že v Európe a Japonsku budú predávať až 40 percent z celkového počtu elektrifikovaných áut. Infiniti plánuje predávať do roku 2025 až 50 percent zo svojej produkcie ako elektrifikované autá. Nuž, plány sú to smelé, uvidíme, aká bude realita.

Zdroj foto: Nissan

Druhá generácia Leafu už vyzerá ako "súčasné" auto a to môže ešte viac nakopnúť predaje.