Nissan chystá prekvapenie, nové Z už viac nebude kupé, ani zábavná zadokolka. Nový Gripz bude crossover, vraj má korene v Datsune 240Z. A teraz tú o Červenej Čiapočke...

Čo môžeme čakať od automobilky, kde viceprezident pre Severnú Ameriku povie, že oni dostupnú zadokolku nepotrebujú, lebo z ich pohľadu je konkurenciou pre Toyotu GT86 Nissan Juke. Teraz sa nám snažia natlačiť kaleráby, že crossover je to pravé a ich nový koncept Nissan Gripz je presne to, čo chceme. Asi si myslia, že sme už načisto vygumovaní, keď sa nám snažia nahovoriť, že Gripz má korene v Datsune 240Z.

Nissan Gripz

Nástupcom Nissanu 370Z bude nejaký crossover...

Nissan, haló, Datsun 240Z bol skutočný športiak, motor vpredu, zadný pohon, karoséria kupé. A Gripz? Už platforma Renault Nissan CMF-B hovorí za seba, teda motor vpredu, predný pohon, pri najlepšom pohon všetkých kolies a crossover. Ja tam veľkú podobnosť nevidím. Nebolo by lepšie zobrať si príklad z Mazdy MX-5 a pokračovať v ceste, ktorou Z v minulosti išlo? Asi nie, vedenie Nissanu určilo nový smer, Z už viac nebude športové kupé, Z už viac nebude zábavná zadokolka. Z legendy urobia ďalší nevýrazný crossover pre masy.