BMW začne s predajom novej generácie roadsteru Z4 G29 práve s najsilnejšou verziou M40i. O plnom M sa zatiaľ len šušká, nič nie je isté, a tak je M Performance model zatiaľ najvýkonnejší variant.

BMW Z4 G29 je treťou generáciou tohto typu. Predtým malo auto nepriamych predchodcov BMW Z3 a BMW Z1.

V prvom rade sa nepotvrdili špekulácie, ktoré hraničili pomaly s istotou, že BMW Z4 M40i bude mať ešte výkonnejšiu verziu známeho motora. Tvrdilo sa, že to bude 380 koní. Žiaľ, nestalo sa. Trojlitrový radový preplňovaný šesťvalec ponúkne 250 kW (340 k) (toľko mal aj najvýkonnejší predchodca) a toľko majú všetky ostatné verzie, kde sa motor používa. Nové BMW Z4 s ním dokáže akcelerovať na 100-ku za 4,6 sekundy. Stále ide o zadokolku, takže to vôbec nie sú zlé hodnoty. Rozloženie hmotnosti tohto modelu je prísne presne 50/50. Motor by mal byť spojený s 8-stupňovou automatickou prevodovkou (tu sa dohady líšia, predchodca využíval 7-stupňovú dvojspojku), manuál už asi ani v tejto kategórii áut so šesťvalcom neuvidíme.

Dizajn novinky už opísal Maroš v predchádzajúcom článku, pre niekoho je úchvatný a pre niekoho sklamanie. Mne trochu vadí prístrojový panel s ciachovaním rýchlostí nie lineárne, niečo ako má napríklad Audi. Na odčítanie rýchlosti tu však asi bude skôr príplatkový head-up displej, v roadsteri použitý po prvýkrát. Otáčkomer "ala" Peugeot mi tiež úplne nesedí k BMW.

Nová Z4 príde s textilnou strechou.

K dispozícii budú aj LED svetlomety s funkciou maticového vykrajovania v diaľkovom režime. Edícia First Edition príde s exkluzívnou Frozen Orange farebnou kombináciou, 19-palcovými diskami v dvojfarebnom prevedení alebo lesklými lištami BMW Individual. Ďalšie informácie nielen o slabších motoroch BMW prezradí 19. septembra. Výstavná premiéra prebehne na parížskom autosalóne od 4. októbra. Nižšie si však už teraz môžete pozrieť malú galériu na športiak BMW Z4 roadster III. generácie.
 

Zdroj foto: BMW

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov