Alfa Romeo predstaví nový sedan už v tomto roku. Možno...

Keďže je už rok 2015, tak tento plán znie nanajvýš divoko. Spoločnosť ho však zverejnila len nedávno na stretnutí svojich akcionárov. FCA chce v najbližších 23 mesiacoch chŕliť jeden nový alebo modernizovaný typ za druhým.

V Európe čakáme na oživenie Alfy Romeo ako malé deti na Ježiška. V júni by sme však mali spoznať nový sedan a nasledovať by ho malo prvé SUV. Stále sme však vo fáze „mali by sme“ a teda odporúčam veriť tomu až potom, ako typy skutočne prídu. Bokom neostane ani Maserati. Opäť aj v tomto prípade značka pripravuje SUV s názvom Levante. Jeho príchod sa údajne odohrá ešte v tomto roku. Budúci bude patriť kupé Alfieri.

Zo svojho kŕča sa chce vyhrabať aj samotný Fiat. V blízkej budúcnosti sa teda pripravme na novinky typov 500, Punto alebo Bravo. Nepovšimnuté neostanú ani úžitkové vozidlá. Modernizácie sa dočká Fiorino a novú generáciu dostane Scudo.

Za 23 mesiacov FCA predstaví 20 nových alebo zmodernizovaných typov. Minie na to 48 miliárd €. Cieľom koncernu je dobehnúť VW, GM a Toyotu. Sebavedomé vyhlásenia, ktorým sa dá veriť len veľmi ťažko.

Novinky prinesú aj americké značky.

Spoza oceánu príde nový globálny sedan od značky Chrysler. Jeho hlavnou úlohou bude stiahnuť na seba zákazníkov európskych a ázijských prémiových vozidiel. Okrem toho značka predstaví aj novú generáciu pre nás neznámeho MPV Town&Country.

Dodge pripraví omladenie sedanu Dart a taktiež nový crossover, o ktorom zatiaľ nikto nič nevie. Jeep zmodernizuje Grand Cherokee a uvedie taktiež nový crossover. Jeho úlohou bude zaplniť prázdne miesto po typoch Compass a Patriot. RAM má v pláne modernizovať svoje obrie pick-upy.

Netrúfam si odhadovať, nakoľko sú tieto plány reálne. Návrat dobrých časov pre Alfu a Fiat by bolo pre európsky automobilový trh len prínosom.

Zdroj: bloomberg.com

Prečítajte si aj: Alfa Romeo chce oživiť značku novou platformou