Auto, ktoré vidíte na fotografiách, nie je definitívna sériová podoba novinky, ide o štúdiu Recharge, ktorá šikovne naznačuje tvary budúceho Volva XC90. To totiž postupne mení svoj prístup a kým v prvej generácii ešte patrilo medzi SUV ochotné prežiť časť svojho života na poľných cestách, jeho najnovšia evolúcia má byť výrazne väčší metropolitný individualista. Auto sa rozšíri, prikrčí a vzadu vytvorí podstatne viac životného priestoru pre posádku alebo náklad.

Nové Volvo XC90 by malo prebrať základné črty z konceptu Recharge.

Hybrid aj elektromobil

Novinka Volva má stáť na novej podvozkovej platforme SPA2, ktorú vyvinuli konštruktéri automobilky pre použitie v nových modeloch Volvo. Pre ne bude charakteristické najmä použitie novej generácie elektrických pohonov. Nemusí však ísť výlučne o plnohodnotné elektromobily, SPA2 je údajne postavená tak, aby sa v jej útrobách našlo aj miesto na spaľovacie motory použité v hybridných modeloch. S veľkou pravdepodobnosťou však pôjde o spaľovacie motory použité ako „predlžovače“ dojazdu a principiálne pôjde o elektrické auto s pomerne veľkou trakčnou batériou.

Kombinácia SUV a kombi by mohlo mať podľa Volva väčší zmysel ako vytváranie samoúčelných SUV kupé.

Detaily novej generácie SUV kombi XC90 sú zatiaľ opradené tajomstvom, na trhu by sa však mala objaviť v priebehu nasledujúcich dvoch rokov. Neisté je zatiaľ aj jej označenie, Volvo už totiž naznačilo, že sa zbaví tradičného označovania modelov. Nechajme sa prekvapiť.