Nová generácia by sa mala podľa viacero zdrojov blízkych automobilke zbaviť svojho súčasného označenia XC90 a zároveň by to nemalo byť klasické SUV, ale skôr crossover pripomínajúci väčšie kombi. Toľko k novinke. Ak sa pozrieme na súčasný model, asi viete, že Volvo istý čas vyrábalo po jej boku aj minulú generáciu. A teraz to vyzerá, že sa táto kapitola histórie švédskej značky zopakuje.

Nová generácia sa odkloní od čistého SUV dizajnu.

Prestavbu čaká i továreň v Torslande

Generálny riaditeľ Hakan Samuelsson prezradil, že nie sú ochotní zastaviť produkciu súčasnéhé auta, pokiaľ je po hybridoch v USA a Číne stále dopyt. Do roku 2030 plánuje Volvo prejsť výlučne na elektrické modely, ktoré budú zbiehať z výrobných pásov vo švédskom Torslande. Tam majú prestavať linky na elektrické autá už do roku 2025.

Ak teda ostane vo výrobe súčasná generácia ako PHEV Recharge, mala by stále ponúkať dojazd na elektrickú energiu okolo 70 kilometrov. Maximálny výkon verzie T8 je na úrovni 228 kW (310 koní) pre spaľovací dvojliter a 107 kW (145 koní) pre elektromotor. Aktuálne si ho môžete kúpiť za čiastky od 80 500 eur. Cena sa samozrejme zmení, novinka však v prípade elektrických verzií bude určite drahšia.

Zdroj: AMS