V poslednej dobe čítate  o autonómnych režimoch z každej strany. Ich prínos je vykúpený niekoľkými negatívami, ktoré sa automobilky stále snažia prekonať. V tom im pomáha postupný vývoj služby, na ktorom pracuje aj značka BMW. Tá v budúcom roku otvorí brány nového centra, ktoré bude určené pre inžinierov v oblasti autonómneho režimu.

Cieľom je začať testy v reálnej premávke už v roku 2017.

Autonómny režim BMW už v roku 2021

Plne autonómny režim od BMW, takzvaný BMW iNEXT, majú naplánované predstaviť v roku 2021. Dovtedy má tím vedcov a novátorov dosť práce. Svoj um budú realizovať v kampuse v nemeckom Unterschleissheime neďaleko Mníchova.

Skúšky v reálnej premávke majú začať už v roku 2017

Po dokončení centra v ňom bude trvalo pracovať viac ako 2 000 zamestnancov. Tí budú mať úlohy na zabezpečenie plne automatizovaného režimu, od vývoja softvéru až po testovanie v reálnej premávke. Podľa slov predstaviteľov vývoja BMW pre oblasť autonómneho režimu je cieľom začať testy v reálnej premávke už v roku 2017.

Zatiaľ je v tejto oblasti zamestnaných len niečo málo cez 600 zamestnancov, väčšina z nich pracuje len na vývoji softvéru. Tí používajú najnovšie technológie, ako napríklad ROS (robotický operačný systém), ktorý umožňuje vidieť výsledky práce priamo vo vozidle a v reálnej premávke.