Mali sme tu Golf cabriolet, potom Eos, Beetle cabriolet, avšak trend v automobilovom priemysle je neúprosný. Nedávno sme vás informovali o konci A3 cabrio v USA, jednoducho sa dnes darí vyvýšeným autám. A prečo tak nespraviť kabriolet z crossoveru? Existoval napríklad Nissan Murano, na ktorý sa už asi úplne zabudlo, ale aj prvá generácia Range Rover Evoque. Tá už nie je v predaji, a tak bude T-Roc cabriolet tak trocha unikátom.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Strecha bude typu soft top, teda plátenná. Vodič ju dokáže otvoriť alebo zatvoriť len za 9 sekúnd a môže tak urobiť do rýchlosti 30 km/h. Stačí pritom ovládať tlačidlo, uzamknutie aj zamknutie prebehne elektromechanicky bez zásahu vodiča.

Automobil je samozrejme zosilnený, napríklad v ráme čelného okna alebo v bočných paneloch. Za hlavami zadných cestujúcich sú pyrotechnicky ovládané chrániče hlavy, ktoré v zlomku sekundy vytvoria ochranu, napríklad pri bočnom zrýchlení alebo náklone vozidla.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

K dispozícii bude aj paket R-Line, digitálny displej a najnovšie asistenčné systémy. Paleta motorov bude obsahovať zážihové motory, samozrejme tu bude aj litrový trojvalec s 85 kW (115 k) a 1,5-litrové TSI s 110 kW (150 k). Oficiálna premiéra je naplánovaná na autosalón vo Frankfurte, ktorý bude od 12. do 22. septembra. Tam sa dozvieme aj presné technické informácie a konkrétne ceny.

Zdroj foto: Volkswagen