Limitovanú edíciu Cupry spoznáte podľa drobných detailov na karosérii aj v kabíne, okrem karbónových prvkov exteriéru a troch špeciálnych lakov karosérie (z toho je šedý metalický lak Graphene Gray určený výhradne pre verziu Cupra Limited Edition) sa tak môžu majitelia „limitky“ tešiť aj na športovejší interiér s alcantarou potiahnutými sedadlami (v odtieni Petrol Blue), prvkami z karbónu a panelmi lakovanými medeným odtieňom. Rovnaká farba medi sa vyskytuje aj na exteriérových doplnkoch. Cupra dokonca tvrdí, že ide o iný odtieň medi, než na štandardných verziách Atecy Cupra.

Akrapovič v cene

K špecialitám limitovanej edície patria 20-palcové zliatinové disky kolies, 18-palcové výkonnejšie brzdy Brembo a o 7 kg ľahší výfukový systém Akrapovič so štvoricou koncoviek výfuku. Tie sa starajú nielen o lepší zvuk, ale aj o ľahšie dýchanie motora 2.0 TSI naladeného na 221 kW (300 k) a 400 Nm. Ten posiela prostredníctvom medzinápravovej spojky svoju silu na všetky štyri kolesá a „limitovanú“ Cupru katapultuje na 100 km/h za 4,9 s. Jej maximálna rýchlosť je 247 km/h.

Výfukový systém Akrapovič je ľahší o 7 kg, než štandardný výfuk.

Len 5 kusov pre Slovákov

O edíciu vyrobenú v počte len 1999 kusov je v Európe veľký záujem, automobilka preto starostlivo prerozdeľuje celú produkciu medzi jednotlivé zastúpenia. Na Slovensko tak oficiálne putuje len 5 kusov tejto verzie. Výrobca spustil pre Atecu Cupru Limited Edition prvú online rezervačnú platformu, na ktorej bude možné auto objednať 6 týždňov pred odštartovaním oficiálneho predaja.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 24 obrázkov