Čím väčší je na disky dôraz, tým viac záleží na tom, aby dobre vyzerali. No o to viac sú zároveň citlivé na zlé zaobchádzanie a rôzne prekážky. Človeka vie doslova rozhodiť, keď si na aute pekné disky oškrie. Najčastejšie o obrubník. Vďaka revolučnej technológii, ktorá prichádza s novým modelom Range Rover Evoque II. generácie, sa to už stať nemusí. Britská značka totiž prináša riešenie upreného pohľadu priamo pred predné kolesá, ktorý je vhodný nielen pre terén a nečakané prekážky, ale hlavne pre mestskú džungľu.

Opäť jedno z geniálnych riešení, ktoré tu mohlo byť aj desaťročie, no prichádza až teraz. Ide totiž o prenos obrazu prednej kamery na displej do interiéru auta. Najprv sa tento nápad objavil na štúdii Discovery Vision ešte v roku 2014.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Na to, o aké jednoduché a technologicky nenáročné riešenie ide, je ozaj prekvapivé, že sme na to museli čakať až 5 rokov. Na druhej strane, žiadnej inej značke toto zatiaľ ani nenapadlo. Pritom je doslova geniálne. Funkcia pôvodne určená pre terén, ktorá má vodičovi umožniť vidieť priamo pred auto v neprehľadných prekážkach, bude nakoniec oveľa užitočnejšia v meste.

Funkcia sa volá Ground View a vďaka nej bude najprv práve na Range Rover Evoque II možné si disky veľmi ochrániť, pretože na monitore uvidíte presne, ako sa voči prekážkam nachádzajú. Systém funguje do rýchlosti 30 km/h a pokrýva priestor 15 metrov pred autom v šírke 8,5 metra. Obraz skladajú tri kamery, dve vo vonkajších zrkadlách a jedna vpredu pod maskou skolená prudko dolu. Obdobne ako cúvacia kamera vzadu. Funkcia Clearsight Ground View je za príplatok cca 570 € k dispozícii pre všetky úrovne výbavy nového Range Rover Evoque II.