Britský tuner Overfinch totiž takto honosne a zmysluplne upravil vrcholný model Land Roveru. Čiže z veľmi slušného off-roadu s luxusným štýlom sa Overfinch pokúša vyrobiť 2,5 tonový športiak s tuhým podvozkom. To všetko za cenu prekračujúcu trojnásobok Range Roveru Sport v základnej výbave!

Debut Overfinchu Sport GTS-X je naplánovaný na výstavu luxusných áut Salon Privé v Londýne na piateho septembra. Za premrštenú cenu, celých 186 560 Eur, ponúkne 428 kW (575 koní) a masívnych 700 Nm. Výkon pôjde z 5,0-litra V8 s prepĺňaním. Vodič bude môcť kontrolovať klapku hlasitosti výfuku. Zvonku za tie peniaze bohatí futbalisti alebo šejkovia dostanú pár spojleríkov a limitovanú edíciu kolies (fíha, to je naozaj originálne a exkluzívne). V interiéri zasa kompletne všetko potiahnuté kožou Nappa.

Kevin Sloane, šéf firmy, o GTS-X povedal - "Ak vyvíjate auto takéhoto typu, je nebezpečie, že sa stanete posadnutí zvyšovaním výkonu a nechceného obetovania kľúčových atribútov. Ale práve silná vlastnosť GTS-X je jeho vyváženosť". Ok, tak mi ukážte ako toto prejde cez meter hlboký brod...