Max. rýchlosť 402 km/h

Poďme si ale predstaviť jednotlivých aktérov. McLaren Speedtail je najrýchlejším produkčným autom značky s maximálnou rýchlosťou 402 km/h. Tú okrem hybridnej verzie 4,0-litrovej V8-čky twin-turbo so 787 kW (1070 k) a 1150 Nm krútiaceho momentu zabezpečuje aj neskutočná aerodynamika Speedtailu. Každý detail auta bol navrhnutý s ohľadom na čo najmenší odpor vzduchu. Ako aj napovedá jeho názov, bol stvorený pre rýchlosť. 

Takmer 5-násobný topspeed

Proti nemu bude stáť jeden z najsofistikovanejších a najmodernejších strojov britského vojenského letectva. Hovoríme o bojovej stíhačke F-35 Lightning II. Tá využíva vektorovanie ťahu na umožnenie vzletu na krátkej dráhe a aj vertikálneho pristátia (akoby by pristával vrtuľník). Stíhačka vie zároveň dosiahnuť rýchlosť 1,6 Machu, čo je v prepočte 1960 km/h. 

Za volant Speedtailu usadol Chris Harris, pričom do stíhačky sa posadil skúsený pilot britského vojenského letectva. Preteky sa uskutočnili na letiskovej dráhe. Trať však nebola zložená len z jednej rovinky, ale z troch, ktoré vytvorili trojuholník. Pravidlá boli jasné. Kto ako prvý obíde trojuholník a pretne cieľovú čiaru, je víťaz. Po štarte sa okamžite dostal do čela McLaren, no na konci prvej rovinky už bola stíhačka pred ním. Na rad však prišla zákruta, kde sa mohlo auto opäť dostať do vedenia. Nebudem však prezrádzať. Pohodlne sa usaďte a súboj auta so stíhačkou si pozrite vo videu. 

Zdroj, video: Top Gear