Svitá na lepšie časy? 

Pre britský magazín Auto Express prezradil CEO Peugeotu Jean-Philippe Imparato, že automobilka plánuje rozšíriť rad ich športových modelov. Nie však o jeden či dva modely. Peugeot chce ponúkať športovú verziu každého modelu, ktorý predáva, pričom 508 PSE je tým, ktorý to všetko odštartuje. Podľa mňa skvelá správa. 

„S každým autom, počnúc modelom 508, chcem zastrešiť aj výkonovú/športovú verziu. Začiatkom roka 2021 začneme s 508 Peugeot Sport Engineered, aby sme trhu poslali správu,“ Jean-Philippe Imparato

Šéf Peugeotu tiež prezradil, že plánujú niekoľko noviniek, pričom prvou bude nová 308-čka a viac informácií by sme od automobilky mali dostať v marci tohto roka. Pravdepodobne sa tak môžeme tešiť aj na 308 PSE. Peugeot akoby chytil druhý dych. Automobilka má očividne veľké plány a ja som nadmieru zvedavý hlavne na pripravované športové verzie. Uvidíme, čím nás automobilka prekvapí. 

Keď už sme pri Peugeote, koncern PSA konečne dotiahol svoje zlúčenie s FCA a vznikol tak megakoncern Stellantis, ktorý má pod sebou 14 značiek: Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Citroen, Dodge, DS Automobiles, Fiat, Jeep, Lancia, Maserati, Opel, Peugeot, Ram, a Vauxhall.

Zdroj: Auto Express