Celý svet momentálne (a právom) vzdychá nad parametrami nového Caymanu GT4 RS, ktorý má svetovú výstavnú premiéru na autosalóne v Los Angeles. Nie je to však jediná novinka, ktorú Porsche vystavuje. Tou druhou je práve nový Taycan GTS. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Jeho štandardný výkon je 380 kW (517 koní), v režime overboost ale dáva (440 kW) 598 koní a 850 newtonmetrov. S týmto potenciálom je schopný zvládnuť šprint z nuly na 100 kilometrov za hodinu za 3,7 sekundy a jeho maximálka je obmedzená na 250 km/h.

Dojazd cez 500 km podľa WLTP

Celková kapacita akumulátorov tohto modelu je 93,4 kWh, pričom využiteľných je 83,7 kWh. Batérie môžete vďaka 800-voltovej architektúre nabíjať výkonom 270 kW a vďaka tomu budete z 5 na 80 percentách za necelých 23 minút. S nabíjačkou schopnou dodávať 11 kW však počítajte s plným nabitím od nuly do sto percent za 9 hodín a 22-kilowattová to zvládne za 5 hodín.

Pokiaľ ide o dojazd, Porsche udáva priemernú spotrebu 25,9 kW a podľa podmienok auto zvládne 439 až 504 kilometrov. Podľa výrobcu je to vôbec prvýkrát, čo Taycan prekročil (teda aspoň metodiky WLTP) hranicu 500 km.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Sériovo už model GTS ponúka vzduchové pruženie so špecifickým naladením, za príplatok je dostupné aj natáčanie zadnej nápravy. Taycan GTS má tiež k dispozícii zaujímavú výbavu v podobe panoramatickej strechy s kontrolou priepustnosti slnečného svitu. Podľa dopadu slnečných lúčov tak máte sklenenú časť strechy buď úplne priehladnu, alebo matnú. To zmenšuje prehrievanie interiéru a zvyšuje komfort posádky. Táto položka vás pritom bude stáť 1606 eur.

Príplatková sklenená strecha, ktorá mení svoju priepustnosť svetla podľa slnečných lúčov.

Nová verzia Sport Turismo

Spolu s GTS verziou nám Porsche predstavilo aj ďalší variant v podobe GTS Sport Turismo. Nejde o nič iné, ako o karosársku verziu Cross Turismo, avšak bez exteriérových doplnkov v podobe nelakovaných prahov či lemov. Základné Porsche Taycan GTS začína v Nemecku na čiastke 131 834 eur, verzia Sport Turismo stojí 132 786 eur.

zdroj: Porsche