Meno Vitara má v Suzuki dlhú tradíciu, všetky modely sa však u nás nepredávali. Pred aktuálnou generáciou sa na Slovensku objavila tiež Grand Vitara, ktorú však v automobilke neradi vyhlasujú za predchodcu. Súčasná Vitara má už dávno po facelifte, ten prebehol v roku 2018 a pred pár dňami sme vám predstavili úplne nového nástupcu. Ja sa ale budem venovať autám pred modernizáciou, vyrábaným v rokoch 2015 až 2018.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Dva benzíny a jeden diesel

Ak budete hľadať ojazdenú Vitaru v bazári, budete mať na výber z troch dostupných motorizácii. Dva zážihové a jeden vznetový motor tvorili ponuku Vitary do roku 2018, po medzigeneračnej modernizácii však už diesel 1.6 DDiS s výkonom 120 koní vypadol z predaja.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Manuál i automat, predokolka ale tiež štvorkolka

Aj keď bola ponuka motorov pomerne oklieštená, výhodou bolo, že ste si mohli každú pohonnú jednotku nakombinovať s pohonom predných ale všetkých kolies. A rovnako každá z nich bola dostupná s manuálnou alebo automatickou prevodovkou (s výnimkou naftového agregátu s predným pohonom). Ak vás na tomto aute zaujíma niečo konkrétne, neváhajte sa pýtať v diskusii. Prípadne ak máte s touto Vitarou vlastné skúsenosti, kľudne sa s nami o ne podeľte.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov