prvé obrázky Škody Karoq - predne svetlo

Škoda Karoq má Kabaňov rukopis a typické prvky dizajnu značky

Škoda Karoq sľubuje ešte výraznejší vzhľad než má Kodiaq, zachováva si kryštalické prvky a kombináciu oblín a ostrých hrán. Typicky pre Škody nových generácií sľubuje priestranný interiér a veľký kufor. Predná časť má výrazný 3-rozmerný dizajn, mriežka chladiča zdvojené zvislé lamely a pochrómovaný lem v lichobežníkovom tvare. Tiež typická Škoda. Aj v tomto prípade je tvar predných aj zadných svetiel inšpirovaný prácou českých sklárov, no práve detaily, ako "očné riasy" vnútri hlavného svetla, spájajú funkčný prvok a estetiku. Podobný štýl je zrejmý aj zo zadných skupinových svetiel, ktorých vnútorná časť je súčasťou piatych výklopných dverí. Zadné svetlá majú LED diódy pre obrysové, brzdové a hmlové svetlá. Špeciálne obrysové svetlá majú takzvaný lávový dizajn matného svetla. A nesú ďalší typický prvok pre moderné Škody, písmeno C, ktoré je tu ostré a hranaté.

prvé obrázky Škody Karoq - zadne svetlo

prvé obrázky Škody Karoq - radiaca paka DSG

Škoda Karoq je kompaktné SUV s veľkým kufrom

Do dĺžky má 4382 mm, na šírku 1841 mm a výšku 1605 mm. Rázvor náprav je 2638 mm pri verzii s pohonom predných kolies. Verzie s haldexom a pohonom 4x4 majú 2630 mm, čo si vyžaduje technické riešenie, na rozmery vnútri to však nemá vplyv. Blatníky sú rovnaké pre obe verzie. Objem kufra 5-miestnej verzie je v základnom stave 521 litrov, po sklopení zadných je to 1630 l. S voliteľnými zadnými sedadlami VarioFlex je základná veľkosť kufra podľa posunu zadnej lavice 479 - 588 litrov. VarioFlex má tri samostatne nastaviteľné sedadlá, ktoré sa dajú pre potrebu z auta každé zvlášť vybrať. Maximálny priestor vzadu po ich vybratí je 1810 litrov.

prvé obrázky Škody Karoq - multimedialny LCD

Áno, nová Škoda Karoq dostane za príplatok aj plne grafický LCD namiesto klasického prístrojového panelu, ako čiastočne vidno v ľavom rohu obrázka.

Na trhoch od jesene 2017

Ako väčšina áut, aj Karoq má 4 výduchy ventilácie. Sú orientované vodorovne, dva bezprostredne vedľa dotykového displeja s tzv. skleneným dizajnom. Podobne, ako modernizovaná Octavii III., aj Karoq môže mať ambientné LED podsvietenie, kde je na výber z 10 farieb, aj keď len vo dverových lištách. Nedá sa hovoriť o celkovej zmene farebného nasvietenia interiéru. Uvedenie na trhy bude od septembra 2017.