Je jasné, že zarytí odporcovia českej automobilky budú vnímať tento článok ako promo a myslieť si, že sme podplatení a podobne. No nie je to tak. Škoda prosto skutočne produkuje zaujímavé a kvalitné produkty pre širšie masy a s týmto prístupom sa jej jednoducho darí. Škoda sa stáva vo viacerých krajinách čoraz obľúbenejšou.

Superb ocenenie

Škoda Superb tretej generácie je Najlepšie kombi roku 2016

WhatCar? Combi of the year 2016 - Škoda Superb Combi

Superb Combi dostal v Londýne prvú cenu za Najlepšie kombi roku 2016. Rozhodujúci bol pre porotu presvedčivý celkový dojem z automobilu. „Aj pri dlhých jazdách je v aute dosť miesta pre päť dospelých a batožinový priestor je dosť veľký na to, aby nikto z nich nemusel cestovať naľahko. Uznanie si zaslúžia detaily, ako je vyberateľné svietidlo v batožinovom priestore. Zdá sa, že výrobca naozaj myslel úplne na všetko, čím sa má vyznačovať skvelé kombi,“ odôvodnil rozhodnutie odbornej poroty šéfredaktor automobilového magazínu What Car? Jim Holder.

Octavia Combi ocenenie

Najlepším rodinným autom je podľa magazínu WhatCar Octavia III Combi

WhatCar? Best family car of the year 2016 - Škoda Octavia III Combi

V kategórii Najlepší rodinný automobil vyhrala Octavia Combi. Bestseller značky získal tento titul už tretíkrát po sebe. Rozhodujúca pre udelenie ceny bola predovšetkým praktickosť, ponuka vnútorného priestoru a komfortné prvky výbavy.

Fabia ocenenie

Fabia získala titul Najlepší malý automobil už druhýkrát po sebe

WhatCar? Small car of the year 2016 - Škoda Fabia III

Fabia získala titul Najlepší malý automobil druhýkrát po sebe. „Škoda Fabia je autom, ktoré uspokojí všetkých, ktorí idú s trendom downsizingu. Má skvelú konštrukciu, je priestranná, kultivovaná a je ponúkaná so širokou paletou moderných výbavových a bezpečnostných prvkov. Malý automobil, ktorý toho za svoju cenu veľa ponúkne,“ hodnotí Holder. 

Automobily českej značky navyše 6x vyhlásili za Najlepšiu voľbu v príslušnom cenovom limite. Toto ocenenie získali Citigo (1,0 MPI, 44 kW, päťdverové prevedenie) v kategórii do 10 000 libier, Fabia Combi (1,2 TSI, 63 kW) v segmente kombi do 18 000 libier, Fabia (1,2 TSI, 63 kW) v kategórii Najlepší malý automobil od 12 000 do 18 000 libier, Octavia (1,2 TSI, 81 kW) ako Najlepší rodinný automobil v cene od 16 000 do 19 000 libier, Superb (2,0 TDI, 110 kW) v segmente vozidiel vyššej strednej triedy do 25 000 libier a Superb Combi (2,0 TDI, 110 kW) v kategórii od 18 000 do 25 000 libier.

zdroj: tlačová správa

Prečítajte si tiež:

Test: Videotest Škoda Superb III L&K TDI

 

Test: Videotest Škoda Octavia RS230