Vzhľad druhej generácie sme často porovnávali so Suzuki Swift.

Automobilka predstaví svoje dielo ešte pred letnými prázdninami. Nasledovať bude výstavná premiéra, ktorá sa odohrá na októbrovom autosalóne v Paríži. Štart výroby je údajne naplánovaný na koniec augusta a teda po parížskom autosalóne už nič nebude brániť tomu, aby sa Fabia dostala do predajní.

Fabia tretej generácie dostane dve karosárske varianty. Sedan, našťastie, opäť nepríde. Môžeme sa pripraviť na hatchback a kombi. Čo vieme o dizajne? Žiaden prevrat nečakajte. Nová Fabia sa zaradí ku Octavii III a Rapidu. Predseda dozornej rady koncernu VW Ferdinand Piëch údajne povedal, že kombi vraj bude jedno z najkrajších áut celého koncernu. No, dovolím si byť skeptický, ale nechajme sa prekvapiť. Fabia nikdy nepatrila k dizajnovým skvostom a vzhľad nových škodoviek mne osobne nesadol. Rovnako už asi viete, že Fabia RS III nebude.

Ako bude nová Fabia vyzerať? Koľko motorov dostane? Aká bude jej cena? Na všetky tieto otázky budeme vedieť odpovedať asi až v roku 2014.

Prvou generáciou sú naše cesty zaplavené ešte aj dnes.

Fabia však príde s jedným hendikepom. Nevznikne na novej platforme MQB. Modulárnu platformu musí získať ako prvý VW. V tomto prípade to bude nová generácia Pola, ktorú však Fabia predbehne.

Motorický základ má tvoriť tvojvalcový benzínový motor s objemom 1 liter. Agregát 1,0 MPI poznáme z typu Citigo. Idnes.cz dokonca tvrdí, že v Škode s týmto motorom experimentujú až do takých extrémov, že ho skúšajú v Octavii.

Zobrazenie novej Fabie pochádza od grafika Remca Meulendijka, ktorý svoje práce uverejňuje na blogu. Šikovnému oku neunikne, že chalan len trošku viac pozmenil aktuálne VW Polo a je nepravdepodobné, že 3. generácia Fabie mu bude natoľko podobná.

Zdroj: idnes.cz

Prečítajte si aj:  Test Škoda Fabia RS

V tomto zobrazení Fabia pripomína Polo. Pozor! Nejde o skutočné zobrazenie novej generácie.