Označenie BZ má pre Toyotu v budúcnosti veľa znamenať

O oficiálnom názve nového elektromobilu sa veľa nehovorí. Toyota však strávila mnoho času registráciou ochranných známok pre celý rad štítkov „BZ“ (Beyond Zero). Takže sa plánuje celá séria elektrických modelov od malého crossoveru, rodinného hatchbacku a väčšieho SUV – všetko od BZ1 po BZ5. 

Nový elektromobil Toyota bude crossover. Bude využívať novú platformu a veľkosťou sa bude podobať modelu RAV4, aj keď s rôznymi proporciami, typickejšími pre elektromobily. Mnoho prvkov bude zdieľať s budúcim Subaru Evolis, ktorý do Európy dorazí tiež budúci rok. Tento model BZ bude mať dlhší rázvor kolies ako model RAV4, takže môžeme tiež očakávať väčšiu priestrannosť. Batéria sa bude montovať tiež s veľkým dôrazom na zachovanie vnútorného priestoru. Zatiaľ však nie sú k dispozícii žiadne bližšie technické podrobnosti. Toyota však tvrdí, že v najbližšej dobe uvedie viac podrobností o automobile a tiež, že model už bol vyvinutý a pripravuje sa na výrobu. Vyrábať sa bude v Japonsku.

Toyota BZ na novej platforme

Nová platforma, ktorú Toyota nazýva e-TNGA je vysoko univerzálna je navrhnutá tak, že pojme celý rad modelov a umožní pohon buď predných, zadných alebo všetkých kolies s rôznymi kapacitami batérie a rôznymi elektromotormi. Umožňuje variabilitu z hľadiska šírky, dĺžky a výšky vozidla, ako aj premenlivý rázvor kolies. Vďaka tomu si Toyota uľahčila vývoj rôznych variant produktov a jednotlivé modely môže vyvíjať súčasne.

Cena

Jeho presnú cenovku zatiaľ, samozrejme, nepoznáme. Vieme však, že bude stáť viac ako súčasná Toyota RAV4. Tento model si však nemožno miešať s ďalšou elektrickou Toyotou RAV4. Veľkosťou sú síce veľmi podobné, avšak s úplne novým dizajnom a tiež technicky veľmi odlišné. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov