Svetová výstavná premiéra nového Renaultu Megane RS Ultime prebehne už 13. januára v rámci tokijského autosalónu, táto slávnosť však bude mať dosť trpkú príchuť. Francúzi sa v predstihu pridali k automobilkám, ktoré pomaly likvidujú modely poháňané spaľovacími motormi, a tak je zrejmé, že to má spočítané aj jeden z najlepších modelov vo svojej triede.

Ultime bude postavené na základoch Megane RS Trophy a bude tým pádom poháňané preplňovaným štvorvalcom s objemom 1,8 litra. Novinka ponúkne štandardných 300 koní a 420 newtonmetrov spojených v Európe s dvojspojkovým automatom EDC, ale na niektorých trhoch tento model zoženiete aj so šesťstupňovým manuálom.

Spolu s mechanickým samosvorným diferenciálom typu Torsen a štandardnými semi-slickmi Bridgestone Potenza S007 zvládne Ultime šprint na stovku za 5,7 sekundy a asi by sme mohli dodať, že pneumatiky sú obuté na 19-palcových diskoch Fuji Light, za ktorými nájdete brzdový systém značky Brembo zvýraznený červenými strmeňmi.

V sériovej výbave nájdete tiež znížený podvozok Cup, hydraulické kompresné dorazy a predovšetkým systém riadenia kolies zadnej nápravy 4Control.

Keď už hovoríme o tom, čo dostanete bez priplácania, platí to tiež pre športové sedadlá Recaro, 10-palcový digitálny prístrojový panel, 9,3-palcovú dotykovú obrazovku s palubnou telemetriou, adaptívny tempomat, head-up displej a nič navyše vás nebude stáť ani navigácia či hi-fi Bose.

Aby ste si mohli pri každej jazde pripomenúť, že máte pod sebou skutočne výnimočné auto, v interiéri nechýba ani kovový štítok s výrobným číslom od 1 do 1976, pričom na každom bude vygravírovaný tiež podpis Laurenta Hurgona. Áno, to je ten chlapík z vývojového oddelenia, ktorý je podpísaný ako vodič pod väčšinou rekordov medzi predokolkami a v súčasnosti práve v tejto triede drží rekordy na okruhoch Nürburgring, Suzuka a Spa-Francorchamps.

Cenu Renaultu Megane RS Ultime automobilka v oficiálnej tlačovej správe nespomína, hovorí sa ale o čiastke 50 tisíc eur, čo je o necelých osem tisíc viac v porovnaní so štandardným prevedením Trophy.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 27 obrázkov

zdroj: Renault