V uliciach Beverly Hills

V uliciach Beverly Hills

V uliciach amerického Los Angeles bol tento návrhár známy najmä pre svoj hyper drahý boutique, pred ktorým parkoval žlto-čierny Bugatti Veyron. Celý život však koketoval s inou luxusnou značkou, aristokratickým Rolls-Royce. A tak slovo dalo slovo a prémiový dizajnér sa tesne pred svojou smrťou dohodol s automobilkou z anglického Goodwoodu na 30 kusovej sérii žltého kabrioletu Phantom Drophead Coupe. Jeho nasledovník v biznise slovo dodržal.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov
Mať 1,6 milióna na Rolls-Royce, nechám si urobiť jedinečný tuning. Nie niečo, čo má ďaľších 30 rovnako bohatých ľudí...

Prečo taká netypická farba pre luxusný koráb? Tento jasný odtieň žltej je jeho obchodnou značkou, a navrhoval v nej takmer všetko čo sa dalo. Phantom teda dostal v žltej celý interiér, karosériu a disky kolies. Že to vyzerá mierne extravagantne? Ale o tom to predsa celé je. Za výzorom a štýlom nezaostáva ani cena - tento Rolls sa hodnotí sumou medzi 850,000 až 1,6 milióna amerických dolárov. Asi podľa toho, či v ňom chce zákazník mať diamantové hodinky alebo nie. Takže za tú spodnú sumu je to prosto pre socky... Našťastie žltá farba nie je jediná alternatíva, ktorú si zákazník môže zadovážiť. Predsa len je to vec vkusu a ak nechcete byť stredobodom pozornosti v uliciach Monaka či Londýna, RR od Bijana môže mať taktiež odtieň bielej kávy, čiernej, vínovej alebo pastelkovej zelenej. Ďaľšie úpravy? Veru nie... Je to módny návrhár, nečakajte, že sa bude zaoberať pružením alebo vŕtaním hlavy valcov. Ostatne u tohto RR by to bolo i tak bezpredmetné.

Jeho Bugatti pred najdrahším butikom sveta

Jeho Bugatti pred najdrahším butikom sveta

Rolls-Royce nie je jediným autom, na ktorom Bijan implementoval svoj "vkus a štýl", existuje i desať kusová séria Bugatti Veyron GrandSport už v spomínanej žlto-čiernej kombinácii. Či na ňom vám príde v tomto spracovaní niečo výnimočné a hodné tých peňazí, zvážte sami.