Vyzerá to trochu ako humor, ale automobilka Škoda Auto sa naozaj začína obávať o svoje legendárne škrabky na ľad. Ako už potvrdilo niekoľko zákazníkov (aj z môjho okolia), stávajú sa trofejami zlodejov. Údajne zmizli aj z áut s centrálnym zamykaním, čo je pre mňa osobne záhadou, pretože tie majú pri zamknutí zaistené aj dvierka nádrže (na ich vnútornej strane je predmetná škrabka). Osobne som sa však už stretol aj s autom, ktoré ich zamknuté nemalo. Kde je pravda, neviem, každopádne čo to o svojich škrabkách vie aj samotná automobilka, ktorá sa rozhodla pre zmenu.

Ako prezrádza automobilka, aj taká drobnosť ako je škrabka na ľad, má vlastnú technickú dokumentáciu a presné špecifikácie. Škrabky prechádzajú prísnymi testami overujúcimi ich odolnosť.

Elektromobily menia pravidlá

Práve elektrická Škoda Enyaq iV musela prísť so zmenou a hoci o škrabku na ľad nepríde, vozí si ju na inom mieste. "Pri nabíjaní SUV Enyaq iV ostáva veko pre konektor po celú dobu nabíjania otvorené a bez dozoru. Práve preto sme chceli predísť možnému odcudzeniu škrabky,“ vysvetľuje zmenu Miloš Jambor, člen fabrického tímu pre Simply Clever riešenia. A kdeže ju teda v elektrickej Škode ukryli? Do veka batožinového priestoru. Stane sa táto skrýša pravidlom? Na to už mladoboleslavská automobilka neodpovedala.

Elektrické škodovky "vyfasovali" novú skrýšu. Tu už škrabku na ľad nikto neukradne.

Inak, ja osobne považujem dnes už legendárnu škrabku na ľad za výborný nápad. Pre mnohých úsmevný doplnok mi už neraz dobre poslúžil a hoci som to nikdy nevyužil, slúži aj ako zväčšovacie sklo, ktoré svojim farebným filtrom dokonca zlepšuje čitateľnosť v šere. Naozaj to funguje. Ak sa k nejakej škodovke dostanete, vyskúšajte si to. Len škrabku prosím nekradnite, mohla by tak ľahko vzniknúť ďalšia zábavná kauza.