Úvodná cena iba tesne nad 20 000€

Nechoďme okolo horúcej kaše. Základná verzia sa začína na cene 21 990 € vo výbave Comfort. Treba brať do úvahy, že cena je aj s bonusom. Základnou motorizáciou vo výbave Comfort je prepĺňaný benzínový motor 1,6 T-GDi s výkonom 110 kW (150 k) s manuálnou 6-stupňovou prevodovkou. Vozidlo má 17-palcové zliatinové disky kolies a LED denné svietenie, ktoré tvarom pripomína anjelské krídla. Už táto štartovacia výbava sa môže pochváliť bohatou ponukou bezpečnostných systémov a asistentov. Popri bežných systémoch ako ABS a ESC obsahuje balík Comfort už aj asistenta rozjazdu do kopca a na zjazd z kopca, systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu, systém na nasledovanie jazdného pruhu, systém automatického brzdenia na prevenciu pred viacnásobnou kolíziou v prípade nehody a systém autonómneho núdzového brzdenia s detekciou vozidiel, chodcov a cyklistov.

Nechýba ani systém na sledovanie únavy vodiča, automatické prepínanie diaľkových svetiel a asistent na inteligentné rozpoznávanie dopravných značiek obmedzujúcich maximálnu povolenú rýchlosť. Samozrejmosťou je pri novej generácii modelu Tucson aj automatické tiesňové volanie E-call. Novinkou, ktorá sa nachádza už v štartovacej výbave nového Tucsonu, je elektronická parkovacia brzda a bočný stredový airbag medzi sedadlom vodiča a spolujazdca. Komfort vodiča výrazne zvyšuje aj tempomat, parkovacia kamera, 8” dotykový displej a výduchy aj pre pasažierov na zadných sedlách.

Vrcholná výbava Premium pod 35 000€

Vrchol ponuky pri novom Tucsone predstavuje balík Premium. Ten je možný získať s dvoma motorizáciami – s benzínovým motorom 1,6 T-GDi so 48 V mild hybridnou technológiou a výkonom 132 kW (180 k) od 32 990 € a naftovým mild hybridom 1,6 CRDi s výkonom 100 kW (136) od 34 590 €. Obe motorizácie sú spriahnuté so 7-stupňovou automatickou DCT prevodovkou a disponujú pohonom všetkých štyroch kolies. Vo výbave je Tucson vybavený plne digitálnym prístrojovým štítom, väčším 10,25” stredovým displejom, 360 stupňovým kamerovým pohľadom okolo auta, adaptívny tempomat, ambientné osvetlenie interiéru, audio systém KRELL s ôsmimi reproduktormi a množstvo ďalších komfortných prvkov.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Cena hybridu nie je výrazne vyššia

Okrem benzínových a naftových motorov, resp. ich mild hybridných verzií, prichádza nový Tucson po prvý raz aj ako plnohodnotný hybrid. Ten je reprezentovaný hybridným systémom s benzínovým motorom 1,6 T-GDi a elektromotorom s celkovým výkonom 169 kW (230 k), ktorý je k dispozícii so 6-stupňovou automatickou prevodovkou s ovládaním Shift-by-Wire a pohonom 4x2 alebo 4x4. Hybridný Tucson sa na Slovensku predáva v troch výbavách Family, Style a Premium a získať ho možno od 29 090 €. Len pri hybridnom Tucsone je možné dokúpiť za 1500 € tzv. Techno pack, ktorý obsahuje elektronicky riadené pruženie ECS a diaľkový inteligentný parkovací asistent RSPA. V príplatkovej výbave je možné dokúpiť napríklad metalický lak (640 €), panoramatické strešné okno (1200 €) či strechu lakovanú v čiernej farbe Phantom Black alebo tmavosivej Dark Knight (600 €). Prvé kusy nového Tucsonu sa u autorizovaných predajcov Hyundai na Slovensku objavia už v priebehu novembra 2020. Na nový Tucson poskytuje výrobca sympatickú 5-ročnú záruku bez obmedzenia počtu kilometrov.

Zdroj/Foto: Hyundai Slovensko