Fúzie automobiliek nie sú až také časté, avšak ani výnimočné. Je rozdiel, ak napríklad PSA kúpi Opel a má rozhodovacie práva. FCA však mala byť v aliancii Renault Nissan aj s Mitsubishi, kde by všetky automobilky zdieľali náklady na vývoj áut, pohonných systémov a ušetrili by tak náklady. Pritom by si každá automobilka mohla ponechať aj vlastné jedinečné vlastnosti.

Renault najprv odložil rozhodnutie o spojení na žiadosť francúzskej vlády. Tá má totiž v automobilke Renault podiel. Požadovali Renault, aby v spojení dohodli. Koncern FCA v reakcii na to oznámil, že žiadna fúzia nebude.

FCA sa však poďakovala aliancii, predsedovi aj výkonnému riaditeľovi a tiež partnerom Nissan a Mitsubishi za ich angažovanosť v návrhu spojenia FCA s touto alianciou. Renault naopak vyjadril sklamanie, že k fúzii nedošlo. Pre Nissan a Mitsubishi to však môže byť výhra, keďže by stratili určité rozhodovacie hlasy. Nikdy nehovor nikdy, ktovie, možno k fúzii dôjde, alebo si FCA vyberie iného partnera. Nechajme sa prekvapiť.