II. miesto má totiž 2 poukazy na voľný nákup na obľúbenom webshope race-shop.sk v hodnote 350 €. III. miesto má 3 poukazy na detailing auta v hodnote 250 € v renomovanom detailingovom štúdiu Absolute Shiny Clean. IV. miesto odmení 4 výhercov s poukazom na nákup ľubovoľných olejov a mazív značky Fuchs Oil v hodnote 150 € pre každého.

Každý, kto kúpi tričko TOPSPEED.sk do 25.09.2022 sa automaticky dostáva do žrebovania o Mercedes SLK350 a ďalšie hodnotné ceny. Tričko je na predaj tu: https://race-shop.sk/4471-tricka/vyrobca-topspeed

Najvýkonnejšia bežná verzia SLK350

Mimo špeciálneho modelu SLK55 AMG je verzia SLK350 z najkrajšej generácie R171 najvýkonnejší bežný model. V ponuke už so 7-stupňovou automaticou prevodovkou novej generácie 7G-tronic je tento roadster autom vhodným nie len do mesta, ale pre dobre dlhé sprevodovanie aj na dlhé výlety. S ľahkou nohou je možné udržať kombinovanú spotrebu aj pod hranicou 10 litrov na 100 km. S kufrom, ktorého objem je pri vysunutej skladacej streche viac než 210 litrov sa poľahky zbalia dvaja dospelí na všetky dovolenky a výlety okrem tých zimných. Napriek tomu, že toto auto je s nasadenou strechou plnohodnotné kupé, je asi vhodnejšie ho počas zimných mesiacov odstaviť. No teploty nižšie než 10°C nie sú ani pre jazdy bez strechy najmenší problém. Komfort vnútri zabezpečí nie len dobre riešená aerodynamika kokpitu, výkonné vykurovanie, ale hlavne revolučný systém vyhievania hlavy a krku známy ako AirScarf. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Aj dnes nadpriemerná dynamika

Napriek tomu, že v tomto prípade sa čoskoro dá hovoriť o youngtimeri, Mercedes SLK350 má aj na dnešné pomery nadštandardnú dynamiku. Atmosférický 3,5 litrový V6 motor ponúka 200 kW (272 k) a 350 Nm. V kombinácii s mnohostupňovým automatom dokáže tento športový roadster zdolať stovku z miesta za 5,5 sekundy. Maximálna je tu tradične elektronicky obmedzená na 250 km/h. Jazdné vlastnosti tohto kúska sú vylepšené znížením svetlej výšky o 30 mm pomocou športového kitu pruženia KW suspensions Variant I.