BMW si vystačí s vlastnou aplikáciou iRemote. Samsung pre svoje hodinky vyvíja absolútnu novinku.

Je nutné si však pripomenúť, že i3 je vybavená integrovanou SIM kartou. V spolupráci s aplikáciou BMW iRemote môžu majitelia elektromobilu pristupovať k dôležitým informáciám o svojom vozidle prostredníctvom mobilného telefónu.

Kórejci a Nemci posunuli toto prepojenie o kúsok ďalej. Rozbehli spoluprácu, ktorej výsledkom je spojenie elektromobilu s hodinkami Galaxy Gear. Samsung predstavil novú aplikáciu, s ktorou bude doslova možné rozprávať sa s elektromobilom od BMW.

Aplikácia iRemote v spolupráci so smartfónom zvládne síce takmer rovnaké úlohy, no kontrolovať a ovládať systémy vozidla prostredníctvom hodiniek je predsa len zaujímavejšie.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Vďaka hodinkám si majitelia i3 budú môcť kontrolovať úroveň nabitia batérií alebo potrebu servisných úkonov. Galaxy Gear im rovnako umožní skontrolovať či zatvorili všetky dvere a okná. Pred jazdou nebude problém vyhriať alebo vychladiť interiér. Hodinky zvládnu aj poslať do navigačného systému požadovanú destináciu. Majitelia zvládnu zadať konkrétnu adresu jednoduchým nadiktovaním.  

Avšak aplikácia je ešte len vo fáze vývoja a teda zatiaľ nie je jasné, kedy sa dostane do predaja. Problém nie je na strane automobilky. Samsung nechce riskovať nepríjemnosti a kvôli tomu chce zo softvéru odstrániť čo najväčšie množstvo nedokonalostí.

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj:  Hodinky bez ručičiek, no digitálky to nie sú - Hublot MP-05 LaFerrari