Nový vzhľad

Nová Honda Civic sa nechala inšpirovať predchodcom, no zároveň trochu pripomína model Accord. Civic oproti jeho predchodcovi narástol do dĺžky, ale aj šírky v snahe vyplniť medzeru, ktorú zanechal nedávno ukončený už spomínaný model Accord. Predná časť má štíhle LED svetlomety a štíhlejšiu prednú masku. Podobná je aj zadná časť auta, kde ostré uhly a nízka konštrukcia dodávajú plynulejší vzhľad. Civic vyzerá jednoducho výborne a aj keď ide o prototyp, sériová podoba by sa nemala veľmi meniť. 

Postaví sa tiež proti tvrdej konkurencii, ako alternatíva k Škode Octavia či Golfu. Honda tiež uviedla, že po uvedení sedanu Civic v USA bude na trh uvedený klasický hatchback spolu s výkonnejšou verziou s označením Si. Fotky maskovaných prototypov však nasvedčujú, že pôjde skôr o karosériu liftback s plynule klesajúcou líniou strechy. Tiež nebude chýbať vrcholová, najvýkonnejšia verzia  Civic Type R s dostupnosťou manuálnej prevodovky. Aké motory prinesie nová Honda Civic, ešte známe nie je.

Vzhľad interiéru zatiaľ nepoznáme, no veľmi dobre nám napovie oficiálny náčrt kabíny nového Civicu 11. generácie. Aj tu sa prejavuje jednoduchosť v minimalistickom podaní. Nechýba veľký displej nového infotainmentu, panel na ovládanie klimatizácie našťastie zostane s mechanickými otočnými ovládačmi.

nová Honda Civic

Platforma, na ktorej bude stáť nová Honda Civic, by mala byť len modifikovaná z predošlej, teda 10. generácie. To nie je zlá správa, vzhľadom na skvelé schopnosti podvozku predošlej generácie. Dôležitou správou je zmena miesta výroby. Britskú fabriku vo Swindone sa chystajú uzavrieť, a tak sa výroba presťahuje už v roku 2021.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 8 obrázkov
PÁČI SA VÁM DIZAJN NOVEJ HONDY CIVIC?
  • Áno, vyzerá super ( 76% )

     

  • Je v pohode ( 5% )

     

  • Nie, nepáči ( 19% )

     

Odpovedalo 103 ľudí