Novú generáciu Porsche 911 992 spoznáme koncom novembra 2018. Má premiéru na autosalóne v Los Angeles. No už nejaký čas obrázky a videá maskovaných prototypov kolujú celým internetom. Porsche nezaháľa, zaťažkávacie skúšky musí zvládať aj tento „športiak“. Je to predsa dlhodobo najspoľahlivejší športiak na svete a spomedzi supercars aj jeden z najpraktickejších. Celé generácie dokazuje, že je možné ho užívať bez problémov denne a dlho...

Porsche testuje novinku od polárnych po tie najhorúcejšie oblasti planéty, rozdiel teplôt má byť až na úrovni 85 °C. Takže tie najvyššie letné môžu dosahovať 50 °C a najnižšie zimné -35 °C. V každej z týchto oblastí musí novinka spĺňať aj požiadavky na komfort, aké sa od 911-ky často požadujú (veľa zákazníkov s ním jazdí denne). Vo všetkých teplotných prostrediach musia správne fungovať aj multimediálne a asistenčné systémy.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Porsche však nevynechalo ani „Mekku“ športových tratí, Nürburgring. Ďalej si prototypy odkrúžili kilometre na vysokorýchlostnom okruhu v talianskom Nardo, v údolí Death Valley alebo na Mount Evans v štáte Colorado s nadmorskou výškou 4 300 m n. m. Koniec koncov novú 911-ku testovali aj v bežnej premávke v Nemecku. Tak čo, už sa tešíte na novú generáciu 911-ky?

Zdroj foto: Porsche

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov