Toyota na Slovensku vzrástla voči r2020 o 15%

Značka zároveň rástla rýchlejšie než trh, čo sa prejavilo na raste trhového podielu na 7,9  %. V samotnom decembri získala Toyota so 672 predanými vozidlami rekordný podiel 10,4 % a posunula sa na 2. pozíciu na slovenskom trhu osobných a ľahkých úžitkových vozidiel. Stále obľúbenejšie hybridy tvorili v minulom roku 67 % predaja osobných vozidiel pri značke Toyota a pri značke Lexus dokonca až 94 %.

Toyota Corolla svetu áut absolútne kraľuje. Koncom minulého roka celkový predaj tohto typu celosvetovo prekročil 50 miliónov kusov. Aktuálna 12. generácia E210 je najpredávanejšie auto na svete aj v ostatných rokoch. V roku 2020 predali takmer 1,35 miliónov kusov

Minulý rok bol pre značky Toyota a Lexus v SR opäť najúspešnejší

"Napriek ťažkej situácii v automobilovom priemysle spôsobenej nedostatkom polovodičov sa podarilo odovzdať zákazníkom a zaregistrovať o 15 % viac vozidiel ako v roku 2020. Z pohľadu zákazníckych objednávok sme prekonali historický míľnik 10 000 vozidiel. Je to pre všetkých v rodine Toyota na Slovensku obrovský záväzok a verím, že aj v roku 2022 budeme schopní poskytovať kvalitné produkty a služby, na ktoré sú zákazníci značiek Toyota a Lexus zvyknutí. Za každoročnými úspechmi a postupným rastom značky Toyota na Slovensku vďačíme našej pripravenosti na meniace sa prostredie spôsobené emisnými normami v Európe, filozofii značky, v ktorej je zákazník vždy na prvom mieste, ale tiež kvalitnej sieti autorizovaných partnerov na Slovensku, ktorá sa minulý rok rozrástla, pričom ďalšiu expanziu a skvalitnenie služieb plánujeme aj v roku 2022,“ povedal generálny riaditeľ Toyota a Lexus SR Milan Kočka.

Najpredávanejšie Toyoty sú Corolla, RAV4 a Yaris. Lexus predáva hlavne NX, RX a model ES

Rovnako dobre sa darilo aj úžitkovým vozidlám. Jednotkou v segmente pick-upov sa stal model Toyota Hilux a v segmente malých úžitkových vozidiel to bol Proace City. Tento model dokonca zaznamenal viac než dvojnásobný nárast predaja v porovnaní s predošlým rokom.

Na Slovensku evidovala značka Toyota v roku 2021 obrovský záujem o svoje vozidlá. Napriek tomu bola pri väčšine svojich modelov schopná tento záujem priebežne uspokojovať. Predajcovia mohli takmer záväzne deklarovať zákazníkom termíny dodania vozidiel a rovnako by to malo byť aj v tomto roku.

Obe značky majú veľké plány aj tento rok. Očakáva sa príchod radu noviniek, nových modelov Toyota Aygo X, Corolla Cross, GR86 a prvého batériového modelu značky bZ4X. Novej edície sa dočká Toyota RAV4 s výbavou Adventure a model Hilux vo výbave GR Sport. Na slovenský trh dorazia aj prvé vozidlá novej generácie modelu Lexus NX a prvého batériového elektromobilu Lexus UX 300e.

zdroj: Toyota News

Naše videotesty na najpredávanejšie auto sveta
Toyota Corolla E210 12. generácie