Toyota

Aj takto by mohol vyzerať 3-sedadlový športiak od Toyoty

Aby sme dlho nechodili okolo horúcej kaše, pozrime sa čo pre nás Japonci chystajú. Toyota plánuje predstavenie radikálneho konceptu na autosalóne v Tokiu počas októbra. Športiak bude mať 3 sedadlá, vodič v strede a pasažieri za ním, podobne ako v McLarene F1. Ďalej sa hovorí o otvorených kolesách a silnej inšpirácii Lotusom Seven. Zdroj blízky automobilke hovorí, že auto bude mať úzky nos, odhalené ramená podvozku, motor vpredu, pohon zadných kolies a nebude sa podobať na žiadnu inú Toyotu. Vraj sa môžeme tešiť na stroj dlhý 3700 mm, široký 1730 mm a vďaka použitiu veľkého množstva karbónu by pohotovostná hmotnosť nemala presiahnuť 700 kg. Pod kapotu tejto zábavnej mašinky vraj namontujú 1,5 litrový hybridný 4-valec s výkonom 75 kW, ktorý spriahnu s CVT prevodovkou. Veria, že spotreba tohto zázraku bude len 2,0 l/ 100 km.

Toyota chce vlastný športiak s koncepciou Lotusu Seven. Radikálny koncept predstavia na autosalóne v Tokiu. Bude mať vraj 3 sedadlá, menej ako 700 kg, 75 kW, zadný pohon a nemal by stáť viac ako 27 500 eur.

To najlepšie na koniec. Ak na autosalóne v Tokiu novinári spolu s verejnosťou prijmú auto pozitívne, dobré ohlasy by mali Toyotu presvedčiť, že malý, ľahký a hlavne zábavný športiak má zmysel. Automobilka potom bude vážne uvažovať o produkcii. Ak sa rozhodnú radikálny športiak vyrábať, tak jeho finálnu podobu spoznáme vo Frankfurte 2017 a do showroomov príde v roku 2018. Cena by nemala presiahnuť 30 000 dolárov (27 500 eur).