Malé auto s veľkým vnútorným priestorom. Nielen to je Toyota Urban Utility. Bicykel, surf, či niečo iné? Pre U2 žiadny problém.

Dizajnéri sa s návrhom pohrali, kým predok auta navodzuje hravosť, zadná časť sa snaží byť seriózna. Seriózna v žiadnom prípade neznamená nudná. Použili zaujímavé riešenia, napríklad dvere batožinového priestoru otvárate ako pick-upe, lenže vodorovná poloha nie je konečná, môžete ich sklopiť až úplne na cestu a do auta pohodlne naložiť napríklad bicykel. Čo ak sa vám tam náklad nezmestí kvôli nízkej streche? Žiadny problém, strešné sklo jednoducho „zrolujete“.

Toyota Urban Utility

Toyota Urban Utility je v betónovej džungli ako doma

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Keď už nakladáme, tak sa pozrime ako je na tom interiér. Kabínu navrhli ako veľmi variabilnú, odvezie maximálne 4 ľudí, no dá sa prispôsobiť tak, ako potrebujete. Čiže 4 ľudia a malý kufor, alebo 2 ľudia a veľký kufor. Ak sa vám ja to máli, môžete vybrať aj sedadlo spolujazdca a získať tak maximálny úžitkový priestor. Interiér nie je len o konfigurácii sedadiel. Dizajnéri ukázali aj iné veľmi praktické riešenia. Na podlahu umiestnili systém koľajničiek, na ktoré môžete uchytiť rôzne príslušenstvo, napríklad držiak bicykla, popruhy upevnenie vecí, či prepážky. Nechýba ani systém roliet, ktorý rozdeľuje priestor medzi posádku a batožinu, no dokáže vytvoriť aj kryt kufra tak, ako to poznáme z áut typu kombi.

Toyota Urban Utility

Rôzne konfigurácie sedadiel

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov
Kopec zaujímavých riešení umožňuje upraviť interiér Toyoty U2 presne tak, ako v danej chvíli potrebujete.

Veľmi zaujímavo vyriešili priestor nad hlavou. Na výber máte z troch možností: buď priestor využitie na uskladnenie plochých predmetov, alebo dáte prednosť sieťkam. To však nie je všetko, najzaujímavejšou voľbou je nepochybne držiak na surf. Akurát ho budete musieť utrieť, aby vám voda nekvapkala na hlavu.

Toyota Urban Utility

Priestor nad hlavou

Pracovisko vodiča začína extravagantným volantom, za ktorý umiestnili digitálnu prístrojovku. Veľmi zaujímavo riešili lakťovú opierku. Ako informačný systém auta na stredovej konzole použili iPad. Takže samozrejmosťou je prístup na internet a kopec ďalších vecí ktoré tablet poskytuje. V U2 by sa mohla hodiť napríklad navigácia, dopravné informácie alebo kalendár.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

U2 síce vzbudzuje dojem mohutnosti a môže vám pripadať ako SUV, no v skutočnosti má rozmery kompaktu, ku ktorému pridáva vlastnosti dodávky. Tie však posúva na vyššiu úroveň. Toyota hovorí, že auto je ideálne pre aktívnych ľudí, ktorí žijú v meste a vo voľnom čase podnikajú rôzne dobrodružstvá vonku. U2 si môžu prispôsobiť ako v danej chvíli potrebujú. Pohon nespomínajú, iba to,  že Urban Utility bude mať nízku spotrebu a spodnú časť prispôsobia tak, aby v meste vydržala čo najdlhšie. Koncept ukážu verejnosti 20. septembra na výstave World Maker Fair v New Yorku.

Toyota Urban Utility

Toyota Urban Utility ako ju vidia dizajnéri

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov