Bezdrôtové nabíjanie telefónu fungujúce na princípe indukcie je relatívne nová príplatková funkcia áut. Veľa vodičov si ju však obľúbilo, či už z hľadiska komfortu alebo zaneprázdnenia a zabúdania rôznych káblov potrebných na nabíjanie.

Bezdrôtové nabíjanie telefónu v autách môžete využiť, len ak má váš telefón štandard Qi.

Volkswagen sa pridal ku Škode a taktiež sťahuje z opcionálnej ponuky položku bezdrôtového nabíjania telefónov, zatiaľ však len na trhu vo Veľkej Británii. Stále sa mi nepodarilo zistiť, prečo sa to týka práve tohto ostrovného štátu a či sa obmedzenie postupne rozšíri aj na iné krajiny alebo na iné značky.

Taktiež domnienky o obmedzovaní Škody z hľadiska pozície koncernu, ktoré sa objavili v diskusii pod predchádzajúcim článkom, sú už teda vyvrátené. Volkswagen sťahuje túto položku z modelov Polo, Golf, Golf Sportsvan, T-Roc, Tiguan a Tiguan Allspace. Keď som prebehol anglický konfigurátor tak zbežne, zistil som, že zvyšné modely túto položku dokonca nemajú ani v sériovej alebo príplatkovej výbave. Volkswagen tak túto funkciu vyhodil zo všetkých dostupných áut. Keď budem vedieť bližšie informácie o príčine, prečo túto užitočnú pomôcku automobilky vyraďujú z ponuky, budem vás informovať.

Zdroj foto: alpine-electronics.nl, zdnet2.cbsistatic.com

Štandard QI dnes podporuje už dosť telefónov, automobilky však túto funkciu očividne z nejakého dôvodu začínajú obmedzovať.