Od začiatku výroby predali celkovo 1,32 milióna vozidiel ASX. V súčasnosti je ASX tretím najpredávanejším modelom MMC. Dizajn karosérie teraz prešiel zásadnou premenou v duchu dizajnérskej filozofie „Robustný a inteligentný", ktorá je vyjadrením celosvetového sloganu MMC „Drive your Ambition“.

Na európskych trhoch bude ASX poháňané motorom s objemom 2,0 litra 16V MIVEC, ktorý bude spolupracovať s päťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo s bezstupňovým (CVT) ústrojenstvom INVECS-III so šiestimi predvolenými virtuálnymi stupňami s režimom športového radenia. Rovnako ako doteraz bude primárne k dispozícii pohon prednej nápravy, za príplatok 4x4. 

Nárazník obopínajúci prednú časť vozidla zhmotňuje ústredný ochranný tvar, zatiaľ čo pravouhlé vodorovné zvislé krivky masky chladiča a ochranného krytu pod nárazníkom vyjadrujú pevnosť a odolnosť. Vďaka novému štylistickému stvárneniu je kapota hlbšia. Charakteristický vzhľad vozidla Mitsubishi pri pohľade spredu ešte viac podčiarkujú LED svetlá. ASX používa zadné združené LED svetlá - s výnimkou smerových svetiel. Odteraz je ASX k dispozícii aj vo sviežom a žiarivom odtieni Red Diamond, športovom a vitálnom odtieni Sunshine Orange, resp. v elegantnom a kultivovanom odtieni Oak Brown.

 Vylepšenia sústavy SDA (Smartphone-link Display Audio)

  • Vylepšený audiosystém SDA teraz ponúka pokročilejšie funkcie konektivity.
  • Uhlopriečka displeja sa zväčšila zo 7 na 8 palcov.
  • Na obrazovke systému SDA možno teraz prehrávať videá uložené na USB pamäťových zariadeniach.
  • Vozidlá v najvyššej výbave štandardne ponúkajú navigačný systém Tom Tom.
  • Pripojením na Internet cez smartfón sú teraz k dispozícii dopravné informácie v reálnom čase.
  • Čoskoro bude k dispozícii aplikácia využívajúca informácie z tachometra, počítadla kilometrov a výstražných kontroliek, rovnako tak ako ďalšie palubné údaje vozidla. Aplikácia bude napr. kontrolovať zostávajúce palivo a navedie vodiča k najbližšej čerpacej stanici; taktiež bude ponúkať pokyny k optimálnej údržbe a prehliadkam.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Zdroj: Mitsubishi