K dizajnovým zmenám patria aj strieborné spätné zrkadlá.

K dizajnovým zmenám patria aj strieborné spätné zrkadlá.

Dizajnové zmeny sú opäť len pre skúsené oči automobilových fanúšikov. Začnem vzadu, kde je nový difúzor a dve koncovky výfukov. Vpredu dostala maska chrómované orámovanie. Pod ňou je mierne upravený nárazník. Dizajnové úpravy uzatvárajú 17 alebo 18 palcové zliatinové kolesá.

Interiér je tiež o niečo iný. Volvo chce, aby každý, kto bude V40 riadiť, pociťoval zo samotnej jazdy radosť. Interaktívna palubná doska je vo V40 R-Design zachovaná. To znamená, že na výber sú tri režimy: Elegance, Eco a Performance. V obyčajnej V40 dokáže palubná doska aj meniť podsvietenie. V tomto prípade svieti vždy na modro. Vnútro je navyše vylepšené novým volantom, radiacou pákou, ručnou brzdou a športovými pedálmi.

Slabý mejkap chce Volvo zachrániť vylepšeným podvozkom. Na jeho vývoji spolupracoval švédsky automobilový pretekár Robert Dahlgren z tímu Volvo Polestar Black R.

Do voliteľnej výbavy pribudol nový tuhší podvozok s názvom Sport, ktorý zníži V40 o 10 mm. Súčasťou vylepšení sú hrubšie piestové tyče predných vzpier McPherson alebo jednoplášťové zadné tlmiče.

Pod kapotou nie je žiadna novinka. V40 R-Design budú poháňať rovnaké motory, ako obyčajnú V40. Základ turbodieselových motorov tvorí 1,6 litrový štvorvalec D2, ktorý dosahuje 85 kW (116 k) pri priemernej spotrebe nafty len 3,6 l/100 km. V ponuke sú aj päťvalcové dvojlitre D3 s výkonom 110 kW (150 k) a D4 s 130 kW (177 k). Odporcovia nafty majú na výber preplňovaný benzínový motor s objemom 1,6 litra. Vo verzii T3 má výkon 110 kW (150 k) a T4 132 kW (180 k). Absolútnym vrcholom je 2,5 litrový päťvalec T5, z ktorého vychádza až 187 kW (250 k).

Volvo plánuje okrášlenú V40 predstaviť na autosalóne v Paríži. Cena zatiaľ nie je známa, no výrobca odhaduje, že po R-Designe siahne 10% všetkých záujemcov o V40.

Zdroj: tlačová správa

Prečítajte si aj jazdu Volvo V40.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 15 obrázkov