Automobilka tvrdí, že jej bezpečnostný systém dokáže zaznamenať zvieratá pohybujúce sa pri ceste a v prípade potreby začať núdzovo brzdiť.

Ďalšia generácia Volva XC90 bude mať na palube technológiu, ktorá dokáže detekovať chodcov aj za zníženej viditeľnosti, alebo napríklad potme. Súčasťou systému bude aj automatické brzdenie v prípade, že vozidlu bude hroziť zrážka s iným vozidlom, chodcom alebo cyklistom.

 

Švédska automobilka konečne prinesie systém, ktorý sa bude hodiť na naše cesty. Novinka dokáže udržať auto na vozovke aj v vtedy, keď vozovka nemá čiary. V prípade, že auto bude opúšťať cestu a technológia situáciu zachytí, dokáže dokonca mierne natočiť volant tak, aby automobil ostal na vozovke.

 

Občajný asistenčný systém na udržanie sa v jazdnom pruhu je na mnohých slovenských cestách prakticky nepoužiteľný, pretože vďaka chýbajúcemu značeniu neodkáže rozoznať koniec cesty. Novinka od Volva žiadne biele čiary nepotrebuje.

Volvo chce vo svojich autách do roku 2020 dosiahnuť nulovú úmrtnosť.

Treťou novinkou na palube Volva bude adaptívny tempomat s asistentom riadenia. Systém bude okrem štandardnej funkcie tempomatu automaticky sledovať autá jazdiace vpredu a vodičovi umožní udržať auto v jazdnom pruhu.

 

Posledným novým bezpečnostným systémom Volva bude technológia na zmierňovanie stretu auta so zvieraťom. Automobil dokáže rozoznať a zachytiť pohyb zvieraťa aj za zníženej viditeľnosti. Vďaka tomu môže začať brzdiť ihneď po zaznamenaní nebezpečenstva.

 

Všetky systémy uvidíme v novom Volve XC90, ktoré príde na trh v druhej polovici roku 2014.

 

Zdroj: tlačová správa

Prečítajte si aj:  Nový parkovací systém automobilky Volvo nebude prvý, ale najlepší

Jeden z bezpečnostných systémov má vodičovi uľahčiť jazdu v kolóne.