Odškodnenie sa má týkať majiteľov značiek ako Audi, Škoda a Seat. Je ale otázne, či bude koncern pristupovať k všetkým Európanom rovnako. Teda či odškodnia rovnako Nemcov a Slovákov...

Je americký zákazník pre VW cennejší? 

Donedávna sa mohlo zdať, že odškodné dostanú len americkí zákazníci. Podľa najnovších informácií odškodní koncern aj Európanov, ktorých sa týka emisný škandál. Americkí zákazníci sú však pre VW Group „cennejšími“. Európskym klientom ponúknu len služby ako výmenu oleja zdarma a podobne. V hre je aj odškodné vo forme sady pneumatík. „Darčeky“ majú zákazníkom kompenzovať stratený čas strávený návštevou servisu kvôli zvolávacej akcii. Mimochodom, v Nemecku bude zvolávacia akcia povinná pre všetkých majiteľov! Keďže sme v Európskej únii, je dosť pravdepodobne, že podobné nariadenie vznikne aj u nás. Samozrejme, koncern VW ešte nemá riešenie, vďaka ktorému by dokázal znížiť emisie NOX na zákonom povolené hodnoty. Odborníci naznačujú znižovanie výkonu, prípadne zástavbu systému na vstrekovanie močoviny. V druhom prípade by šlo o veľmi nákladnú zvolávaciu akciu.


Odškodnenie sa má týkať majiteľov značiek ako Audi, Škoda a Seat. Je ale otázne, či bude koncern pristupovať k všetkým Európanom rovnako. Teda či odškodnia rovnako Nemcov a Slovákov... V susednom Česku totiž majiteľov pravdepodobne odškodňovať nikto nebude... Na druhej strane sa zdá, že Dieselgate Európanov vôbec netrápi a skupine VW Group neklesajú predaje. 


Zdroj: auto, autoforum