Mimoriadne frajerský VW T-Roc Cabriolet si už môžu dopriať aj slovenskí zákazníci. Prichádza s jediným motorom v ponuke, ktorým je benzínový štvorvalec 1.5 TSI (110 kW/150 k) spolupracujúci s dvojspojkovou prevodovkou DSG a s jednou výbavovou špecifikáciou, ktorej cena začína sumou 33 870 eur.

Cena za nebo nad hlavou

V cene necelých 34 000 eur však dostanete slušnú výbavu. Okrem iného počítajte aj so 17-palcovými zliatinovými diskami Mayfield obutými do pneumatík 215/55 R 17, kompletným LED osvetlením, automatickou dvojzónovou klimatizáciou, adaptívnym tempomatom (funkčným do 210 km/h), cúvacou kamerou, armádou asistenčných systémov a internetovými službami na 3 roky (neskôr si budete za online pripojenie platiť). Sedadlá majú čierne poťahy a rovnakej farby je aj látka strechy.

Automaticky ovládaná strecha sa otvorí za 9 sekúnd. Pri zatváraní si musíte počkať o niečo dlhšie, presnejšie, 11 sekúnd.

Ak sa však rozhodnete svoj „terénny“ kabriolet vyšperkovať, predajca vám v tom rozhodne nebude brániť. Za 970 eur ho môžete obuť na kolesá s rozmermi 225/40 R 19, za ďalších 1200 eur mu môžete dopriať adaptívny podvozok a systém nastavovania jazdného profilu, za 460 eur lepší audiosystém a ak chcete ťahať príves, po zaplatení 690 eur vám na aute pribudne aj odnímateľné ťažné zariadenie. Poteší aj možnosť doloženia dojazdovej rezervy (+ 60 eur). Samozrejmosťou sú aj predĺžené záruky, najdrahší variant na 5 rokov/150 000 km vás bude stáť 510 eur navyše.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Na výber máte 8 farieb lakov karosérie, ale pozor, ak chcete základný pastelový lak Biela pure, pripravte si 210 eur. Tu je vidieť, že paráda niečo stojí, ak by ste totiž rovnaký lak zvolili pri klasickom T-Rocu, napriek potrebe lakovania väčšej plochy (aj strecha) zaň zaplatíte len 130 eur. Ostatné laky sú už pre klasický T-Roc o niečo lacnejšie.