Lexus LFA Nürburgring Package (c) Andrej Špánik

Lexus LFA Nürburgring Package (c) Andrej Špánik

A čo nám Lexus LFA Nürburgring Package prináša oproti "sériovému" LFA? Motor ostal rovnaký, teda vysokootáčkový 4,8 V10, ktorého zvuk naháňa zimomriavky. Výkon stúpol o 10 k (teda 7 kW) na konečných 570 k (419 kW), avšak to hlavné sa udialo inde: napríklad sa zvýšila rýchlosť, akou prevodovka mení jednotlivé stupne. Z pôvodných 0,2s klesol tento údaj na 0,15s. Len na porovnanie, nové Lamborghini Aventador to zvládne za 0,5s... Hmotnosť išla taktiež dole o nezanedbatelných 30 kg.

S kúpou tohto auta dostanete aj niekoľko bonusov, napríklad prívatny kurz športovej jazdy so šéfinštruktorom Nürburgringu alebo ročný neobmedzený vstup na tento okruh s vlastným boxom. A ešte niečo: športovú bundu s logom LFA.

A na záver ešte posledný údaj: celé takto vystrojené auto stojí (resp stálo) 375.000.- EUR. Uff... Pozrite sa teda, ako vyzerá LFA Nürburgring Package naživo v Ženeve.

A teraz si pozrite oficiálnu fotogalériu LFA. Môžem len potvrdiť, že v skutočnosti je to auto ešte omnoho krajšie, najmä interiér vo svojej kombinácií karbónu, hliníku a brúsenej kože.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 8 obrázkov