Opel chce mútiť vodu na pretekárskych okruhoch. Na autosalóne vo Frankfurte nám ukážu nový Opel Astra a toto auto použili na vývoj špeciálu, ktorý nasadia v TCR International Series. TCR tento rok zažilo veľmi dobrú úvodnú sezónu a automobilky postupne pripravujú autá pre tento seriál. Môžeme tam vidieť napríklad Seat Leon Cup Racer, či Volkswagen Golf. Ďalším do partie bude Opel Astra.

Opel chystá Astru do seriálu TCR 

Opel nám zatiaľ ukázal len pár obrázkov pretekárskej Astry TCR a uviedol len základné údaje. Špeciál bude poháňať 2,0 litrový prepĺňaný 4-valec, ktorý poskytne 330 k a 410 Nm. Oproti sériovému auto môžeme čakať výrazne širšiu karosériu a agresívnu aerodynamiku, ktorá pritlačí auto k trati. Opel Astra TCR začnú testovať v októbri a predpokladáme, že na štarte by sme ju mohli vidieť už na začiatku budúcej sezóny.

Opel pripravuje Astru do seriálu TCR, zatiaľ sú skúpi na slovo a vieme len, že bude mať 330 k, 410 Nm a agresívny bodykit.

Len na pripomenutie, za seriálom TCR stojí Marcello Lotti, bývalý promotér WTCC. Jeho cieľom je vytvoriť dostupný seriál cestovných automobilov. Zdá sa, že mu to vychádza a automobilky sa postupne zapájajú. TCR má jednu veľkú výhodu a to rovnaké pravidlá na národnej, regionálnej i medzinárodnej úrovni. Teda s autom, s ktorým tím preteká v Európe, môže bez akýkoľvek zmien štartovať aj na medzinárodných pretekoch TCR International Series.

Zdroj: autoblog.com