Na overenie tohto čísla dokonca existuje niekoľko možností. Prvou stránkou, ktorú vám predstavím je www.seka.sk. Prevádzkuje ju spoločnosť S-EKA spol. s.r.o. Na nej si môžete overiť stav vozidla zadaním ŠPZ, VIN čísla, čísla protokolu, osvedčenia alebo nálepky emisnej kontroly. Po zadaní potrebných údajov sa následne dozviete počet prejazdených kilometrov pri pravidelných, administratívnych alebo zvláštnych emisných kontrolách. Portál vám dokonca poskytne aj graf.

Ďalšiu komplexnejšiu službu zabezpečuje firma IRIS IDENT s.r.o. prostredníctvom portálu overenie-vozidla.sk. V prípade, že teda kupujete auto, ktoré bolo v minulosti dovezené zo zahraničia, mali by ste si ho prostredníctvom tejto stránky preveriť.

Internet je plný profesionálov, ktorí ponúkajú úpravy tachometrov.

V prípade, že auto bolo kupované na Slovensku a celý čas servisované v autorizovanom servise, pravý počet najazdených kilometrov môžete zistiť priamo v danom servisnom mieste.

"Stočiť kilometre" je úplne jednoduché. Stáčí vám na to správny kábel, notebook a softvér stiahnutý z internetu.

Ako na to?

Po zadaní VIN čísla alebo čísla kontrolnej nálepky môžete o aute zistiť nielen stav najazdených kilometrov v čase kontroly originality. Rovnako si môžete podľa hrúbky laku preveriť či auto mohlo v minulosti absolvovať opravy karosérie. Služba taktiež zisťuje či auto bolo/je v pátracích evidenciách na Slovensku alebo v zahraničí.

Stav tachometra si rovnako môžete overiť na stránke overeniestk.sk. Vo všetkých prípadoch však treba myslieť na to, že čísla do systému zadávajú ľudia. Výsledky teda nie sú 100% a môžete naraziť aj na chybné údaje.