Škrabanec na streche po neodbornom ostraňovaní vtáčieho trusu hubkou na riad a nižšie výsledok po 6 hodinovej práci v ručnej umyvárke KV Detail.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Rovnaký osud postihol aj hnedú Daciu Duster. Klient odstraňoval zaschnutý vtáčí trus hubkou na riad (pravdepodobne zelenou/čiernou drsnou stranou) a nezabudol na to riadne tlačiť. Škrabance od hubky boli po celej kapote, predných blatníkoch, streche a miestami na dverách. Ako sa hovorí, zle sa stane veľmi rýchlo. V KV Detail sa pustili do renovácie laku. Dvojstupňové leštenie a orbitálne leštičky po cca 6 hodinách práce priniesli vytúžené ovocie. Škrabance zmizli a Dácia má lesk ako nová. Dokonca lepší. Niektorí predajcovia nových vozidiel majú totiž kefové umyvárky, ktoré dajú novému mäkkému laku zabrať.

Škrabance na prednej kapote z hrubého odstraňovania vtáčieho trusu veľmi drsným abrazívnym predmetom bez vody, či emulzie. Dolu výsledok po viachodinovej práci v ručnej umyvárke KV Detail.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Dôležitá je najmä prevencia. Ak na laku zbadáte vtáčí trus, živicu, alebo iné znečistenie a neviete čo a ako s tým presne urobiť, ideálne je zveríť auto do rúk profesionálom. Vyhnete sa zbytočným starostiam a vyšším investíciam do opravy laku. Ako hovorí majiteľ KV Detail Andrej Korbel: "Najčastejšie nás klienti kontaktujú s tým, že potrebujú vyleštiť lokálne odreniny z parkoviska, odstrániť zapečené mušky, škrabance ktoré si spravili sami pri odstraňovaní napríklad vtáčieho trusu. Vždy radi pomôžeme, avšak korekcia laku ide iba v prípade, ak sú škrabance vrámci vrstvy laku. Pokiaľ sú hlboké až pod lak, leštenie nepomôže a panel je potrebné prestriekať."

Ak máte podobný problém, potrebujete odstrániť škrabance, zapečený hmyz v prednej maske, zrenovovať lak alebo jednoducho chcete iba viac lesku, obráťte sa na KV Detail ručnú autoumyváreň. S leštením tu majú bohaté skúsenosti. Nájdete ich v Hoteli Bratislava v Ružinove. Objednať sa môžete na 0907 079 922, alebo info@kvdetail.sk