Škoda Karoq má Kabaňov rukopis a typické prvky dizajnu značky

Škoda Karoq sľubuje ešte výraznejší vzhľad než má Kodiaq, zachováva si kryštalické prvky a kombináciu oblín a ostrých hrán. Typicky pre Škody nových generácií sľubuje priestranný interiér a veľký kufor. Predná časť má výrazný 3-rozmerný dizajn, mriežka chladiča zdvojené zvislé lamely a pochrómovaný lem v lichobežníkovom tvare. Tiež typická Škoda. Aj v tomto prípade je tvar predných aj zadných svetiel inšpirovaný prácou českých sklárov, no práve detaily, ako "očné riasy" vnútri hlavného svetla, spájajú funkčný prvok a estetiku. Podobný štýl je zrejmý aj zo zadných skupinových svetiel, ktorých vnútorná časť je súčasťou piatych výklopných dverí. Zadné svetlá majú LED diódy pre obrysové, brzdové a hmlové svetlá. Špeciálne obrysové svetlá majú takzvaný lávový dizajn matného svetla. A nesú ďalší typický prvok pre moderné Škody, písmeno C, ktoré je tu ostré a hranaté.

Škoda Karoq je kompaktné SUV s veľkým kufrom

Do dĺžky má 4382 mm, na šírku 1841 mm a výšku 1605 mm. Rázvor náprav je 2638 mm pri verzii s pohonom predných kolies. Verzie s haldexom a pohonom 4x4 majú 2630 mm, čo si vyžaduje technické riešenie, na rozmery vnútri to však nemá vplyv. Blatníky sú rovnaké pre obe verzie. Objem kufra 5-miestnej verzie je v základnom stave 521 litrov, po sklopení zadných je to 1630 l. S voliteľnými zadnými sedadlami VarioFlex je základná veľkosť kufra podľa posunu zadnej lavice 479 - 588 litrov. VarioFlex má tri samostatne nastaviteľné sedadlá, ktoré sa dajú pre potrebu z auta každé zvlášť vybrať. Maximálny priestor vzadu po ich vybratí je 1810 litrov.

Áno, nová Škoda Karoq dostane za príplatok aj plne grafický LCD namiesto klasického prístrojového panelu, ako čiastočne vidno v ľavom rohu obrázka.

Na trhoch od jesene 2017

Ako väčšina áut, aj Karoq má 4 výduchy ventilácie. Sú orientované vodorovne, dva bezprostredne vedľa dotykového displeja s tzv. skleneným dizajnom. Podobne, ako modernizovaná Octavii III., aj Karoq môže mať ambientné LED podsvietenie, kde je na výber z 10 farieb, aj keď len vo dverových lištách. Nedá sa hovoriť o celkovej zmene farebného nasvietenia interiéru. Uvedenie na trhy bude od septembra 2017.