BMW ponúka pre vybrané modely prvky príslušenstva M Performance, ktoré zvýraznia exteriér aj interiér. V niektorých prípadoch sada obsahuje aj zvýšenie výkonu motora. Obdobne je to pri novinke radu 5 Touring, ktorá po oficiálnej premiére ponúkne sadu príslušenstva M Performance so zvýšením výkonu motora.

Diely z príslušenstva M Performance sú k dispozícii pre všetky verzie.  „Ostro“ vyzerajúci kombík tak môže poháňať aj základný motor 520d. Na opačnej strane ponuky je teraz verzia 540i, pre ktorú je určené aj príslušenstvo v podobe zvýšenia výkonu motora. Z pôvodných 326 koní môžete mať pekných 360 koní.

Verzia 540i xDrive Touring tak môže po novom ponúknuť až 265 kW (360 k), čo je nárast o 25 kW (34 k) voči sériovým hodnotám.

Táto sada zachováva továrenskú záruku na motor, BMW pri nej totiž vymení niektoré kľúčové komponenty. Verzia 540i xDrive Touring tak môže ponúknuť 265 kW (360 k), čo je nárast o 25 kW (teda 34 k) voči sériovým hodnotám.

Bočný pohľad zaujme veľkými brzdovými kotúčmi s červenými brzdovými strmeňmi

Krútiaci moment vzrastie o 50 Nm na výsledných 500 Nm. V ponuke je ďalej špeciálny výfukový systém pre verzie 540i a 530i. Stranou nezostali ani vznetové motorizácie, pre ktoré bude k dispozícii tiež upravený výfukový systém z nerezovej ocele. V závislosti od motora je koncovka výfuku s okrúhlym alebo lichobežníkovým tvarom a v pochrómovanom, alebo karbónovom prevedení.

BMW myslí aj na zlepšenie jazdných vlastností a tak v príslušenstve nájdeme aj úpravu brzdového systému. Ten pozostáva zo 4-piestikových strmeňov na prednej náprave a zväčšených strmeňov s 1 piestikom na zadnej náprave. Vizuálne odlišný je systém vďaka červenému sfarbeniu strmeňov.

Podľa motorizácie sa menia výfukové koncovky z lichobežníkového na okrúhly tvar

Nad nimi skvele vyniknú 20-palcové disky v dvojfarebnom prevedení, alebo vo farbe Orbit Grey. Na zlepšenie aerodynamiky vozidla a tiež estetických vlastností je v ponuke predný a zadný difúzor v karbónovom prevedení alebo matne čierny bočný prah.

Ďalšou estetickou odlišnosťou sú kryty spätných zrkadiel v karbónovom prevedení, čierne mriežky na maske chladiča, alebo bočné prahové nálepky M Performance. V interiéri je k dispozícii športový volant čalúnený do Alcantary s červeným pruhom na 12-tich hodinách. Všetky spomenuté prvky príslušenstva budú dostupné od začiatku predaja kombi verzie.

M Performance volant zaujme svojim dizajnom a červenou linkou v oblasti 12 hodín