Renault Wind definitívne končí. Roadster, ktorý mal priniesť vietor do vlasov masám skončil ako absolútny prepadák, na ktorý sa už nemohol pozerať ani samotný výrobca. Začiatok kariéry tohto malého auto vyzeral sľubne. Wind bol postavený na základe Twinga. Ponuka motorov však nedokázala korešpondovať s pomerne vyspelou technológiou. Ak sa navyše k Windu pridala nie príliš ľudová cena, z predajného trháku sa hneď stal prepadák.

Auto vážiace 1,2 tony malo veľmi slabú ponuku motorov, ktorá pozostávala z preplňovanej jednadvojky a atmosférickej jednašestky. Dynamika jazdy bola teda do značnej miery oklieštená.

Renault Wind mal potenciál, ktorý zabili najmä slabá ponuka motorov a ceny. Na Slovensku jeho cena štartovala na sume 15 990 eur.

Okamžité ukončenie predaja nie je žiadnym prekvapením. Za všetko hovoria čísla. V prvom polroku aktuálneho roku Renault predal z Windu len 216 kusov exemplárov. V minulom roku za to isté obdobie dokázal predať 1210 kusov. Aj to však bolo veľmi málo.

 

Renault tento typ postupne sťahoval z viacerých trhov. Z britských predajní zmizol dokonca už koncom roka 2011. Wind už istý čas nie je v ponuke ani u nás. Poslednou krajinou, kde sa dal tento typ kúpiť bolo Francúzsko.

 

Zdroj: caranddriver.com

Prečítajte si aj: Test Renault Wind 1,6 16V