Iste, photoshop dokáže zázraky, no je jednoduchšie a rýchlejšie "retušovať" auto handričkou, než myšou... :)

Aktuálne máme na test krásne elegantnú perleťovo bielu Mazdu6. Ako vždy pred fotením, aj teraz sme ju vzali na rýchlu kefovačku, nech obrázky nášho dvorného fotografa Mira Glasu stoja za pozretie a snáď aj slintanie. Miro je pedant a fotenie mu trvá vždy 2x toľko ako sa dohodneme. No výsledok tiež vždy stojí za to.

Takto to vyzerá keď auto odfláknete rýchlym umytím na kefách...

Mazda6 absolvovala jednu svižnú jazdu po diaľnici, počas ktorej rozbila hlavy niekoľkým desiatkám chrobákov. To bolo začiatkom týždňa. Keďže tu párkrát pršalo a fotenie bolo dohodnuté na víkend, s bordelom na prednej kapote som nič nerobil. Žiaľ, ani sebalepšia kefovačka s aktívnou penou nedokáže umyť predok tak, ako treba. Čím svetlejšia farba, tým horšie. Ako vidíte, Mazda6 je biela. Pár obrázkov dokumentuje, ako vyzerala na tváry po prejazde automatickou umyvárkou. Na fotenie "booku" zďaleka nie.

Čím dlhšie je hmyz na aute, tým horšie čistenie aj dôsledky.

Je jasné, že takto to ostať nemohlo a tak sme siahli po AUTOGLYM Active Insect Remover. Skvelá vec. Jeden by ste so sebou mali mať v aute. Funguje rýchlo a účinne, stačí ho zotrieť handričkou, alebo papierovým obrúskom. Celkom pekne a sviežo vonia, má rovnako kvalitné a praktické balenie ako mnohé ostatné tekuté produkty AUTOGLYM a nie je nutné umývať a oplachovať ho vodou. Obrázky nižšie dokumentujú výsledok po asi 10 minútach práce. Možno by to trvalo aj kratšie, tak rýchlo AUTOGLYM Active Insect Remover funguje. Ja som však mal Mazdu6 na priamom silnom slnku a to veci vôbec nepomôže. Skôr než dokáže tekutina rozleptať zvyšky hnusu na horúcom povrchu auta vyschne. Preto odporúčam aplikovať v tieni. Každopádne, produkty AUTOGLYM sa od teraz stávajú pevnou súčasťou TopSpeed.sk výbavy pri našom fotení a filmovaní. Ten rozdiel a ľahkosť použitia za tú námahu naozaj stoja za to!

Nanášanie AUTOGLYM Active Insect Remover je mimoriadne jednoduché. A dokonca celkom sviežo vonia.

AUTOGLYM Active Insect Remover môžete aplikovať na všetky povrchy, ktoré chrobáky zababrú. Bez ohľadu na to, či je to sklo, plast, alebo plech.

Pôsobiť ho stačí nechať cca 30 s až pár minút. Nie však na priamom slnku, lebo skôr vyschne, než zaberie.

Utieranie handričkou, alebo papierovým obrúskom je zväčša veľmi ľahké a účinné.

Toto je výsledok práce po 10 minútach námahy.

Tieto foto sú celkom surové, žiadne retuše vo fotoshope. Veď práve to bolo cieľom.

Ak sa ti AUTOGLYM páči, staň sa ich fanúšikom na:
https://www.facebook.com/AutoglymSlovensko