Kým v marci sme dodali našim zákazníkom na Slovensku rekordných vyše tisíc nových áut, v apríli sme sa už stali celkovo najpredávanejšou značkou nových vozidiel na Slovensku a náš model i30 je aj po štyroch mesiacoch najpredávanejší vozidlom na trhu. Aj napriek výzvam vo výrobe a v logistike, ktorým čelí automobilový priemysel na celom svete, robíme všetko preto, aby sme našim zákazníkom dodali autá v čo najkratšom čase. Sme radi, že sa nám to darí. Ďakujeme všetkým za dôveru a priazeň ,“ povedal Roman Portášik, obchodný riaditeľ Hyundai Motor Slovakia.   

Slovensku vládne Hyundai i30...

Model i30 pokračoval v úspešnom ťažení aj v apríli, keď sa z neho predalo 461 kusov. Po štyroch mesiacoch roku 2022 je tak i30, vyrábaný v českom závode Hyundai Motor Manufacturing Czech, s 1 386 predanými kusmi najpredávanejším vozidlom nielen v segmente, ale aj celkovo na trhu. Apríl potvrdil vysoký záujem o verziu kombi, ktorá tvorí takmer 60 % registrácií.

...no tiež crossovery a SUV

Druhý najpredávanejší model Hyundai je so 181 registráciami Tucson. Z tohto dlhodobo obľúbeného SUV sa za prvé štyri mesiace tohto roka predalo už 907 ks a je naďalej najpredávanejším SUV na Slovensku.

Veľký záujem slovenských zákazníkov hlási Hyundai aj pri modeloch z kategórie malých SUV a crossoverov. KONA zaznamenala v apríli 65 registrácií, minuloročná novinka BAYON len o desať menej, teda 55 registrácií. Trhový podiel značky Hyundai sa po štyroch mesiacoch tohto roka v segmente B-SUV medziročne zoštvornásobil na aktuálnych 9,5 %. 

Výborné predaje dosahuje aj najväčšie SUV v ponuke značky Hyundai na Slovensku, Santa Fe. V apríli sa z neho predalo 42 kusov a ku koncu apríla dosiahli predaje tohto modelu už 127 predaných exemplárov. Ide o medziročný nárast o 74 %.

Suverénna jednotka u súkromnej klientely

Za zmienku stojí aj skutočnosť, že v apríli 2022 tvoril podiel súkromnej klientely na predaji značky Hyundai takmer 52 %. Z 901 predaných vozidiel až 465 smerovalo do rúk súkromných zákazníkov. Tým Hyundai ešte viac zvýšil svoju vedúcu trhovú pozíciu u súkromných osôb na Slovensku.