Obyčajný hybrid Jetta dosiahne maximálne približne 200 km/h. V Utahu však uháňal oveľy rýchlejšie.

Obyčajný hybrid Jetta dosiahne maximálne približne 200 km/h. V Utahu však uháňal oveľa rýchlejšie.

Volkswagen Jetta Hybrid zapadol do kategórie vozidiel s objemom motora do 1,5 litra s preplňovaním. Sériová Jetta Hybrid má pod kapotou agregát 1,4 TSI s výkonom 112 kW (152 k). Štandardná pohonná jednotka spolupracuje s 20 kW (27 k) elektromotorom. V tomto prípade však prešlo auto úpravami. Konštruktéri ho údajne vyladili na vyše 300 koní!

Normálne leží maximálna rýchlosť tohto hybridu na hranici 200 km/h. Okrem vylepšení motora, museli prísť aj iné zmeny. Prekonávanie rýchlosti na soli vyžaduje špeciálne pneumatiky, znížený podvozok a samozrejmosťou sú ochranné prvky ako klietka či dokonca padák.

Za volantom rekordného hybridu sedel Carlos Lago, editor magazínu Motor Trend. Jeho rekord jeho 299,824 km/h.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 10 obrázkov

Meranie rýchlosti pozostávalo z dvoch jázd. Jetta Hybrid na jednom meranom úseku dosiahla dokonca rýchlosť 301,184 km/h. Výsledné rekordné číslo je však priemer jázd oboma smermi. Hybrid od VW má teda v Guinnessovej knihe rekordov zápis s hodnotou 299,842 km/h.

Soľné pláne v Utahu lákajú rekordmanov už poriadne dlho. V roku 1970 dosiahol napríklad Gary Gabelich na svojom stroji Blue Flame rýchlosť 1014 km/h.

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj: Najrýchlejšia kosačka sveta robí 141,235 km/h