Na Slovensku doteraz v jeden deň nikdy viac áut nepredalo! Zastúpenie značky Opel preto požiadalo o oficiálnu registráciu tohto výkonu ako „Slovenského rekordu“.

„Na tohtoročný ročník „dvadsaťštyrihodinovky“ sme sa spolu s našimi dílermi pripravovali naozaj starostlivo a verili sme, že sa nám podarí dosiahnuť veľmi pekný výsledok,“ hovorí Pavel Šilha, riaditeľ českého a slovenského zastúpenia značky Opel. „Napriek tomu nás konečný súčet príjemne prekvapil: Predať počas jedného dňa na slovenskom trhu toľko áut - to je určite výnimočný výkon!“


Najväčší záujem medzi zákazníkmi, ktorí sa do kampane Opel 24 hodín zapojili, bol o Astru novej generácie, ktorých sa predalo celkom 212 (z toho 130 päťdverových hatchbackov a 82 nových kombi verzií Astra Sports Tourer). Na druhom mieste sa umiestnila populárna Corsa (celkom 122 vozidiel) a tretiu priečku má Astra Classic III (85 predaných vozidiel).

„Osobne ma najviac potešila Meriva novej generácie, ktorej sa predalo 49,“ hovorí Jozef Šopík, predajný riaditeľ tuzemského zastúpenia automobilky Opel. „Ukazuje sa, že flexibilita Merivy a originálna koncepcia protismerných dverí boduje predovšetkým u rodín s malými deťmi.“ Najúspešnejším obchodným partnerom sa stala spoločnosť PK AUTO s.r.o., ktorá vo svojich prevádzkach v Prešove a Poprade predala celkom 102 nových vozidiel Opel. Popri 595 vozidlách predaných počas 24 hodín na Slovensku sa v rovnakej kampani v Českej republike predalo 948 automobilov Opel, celkom teda v ČR a SR našlo svojho nového majiteľa počas jedného dňa 1543 automobilov Opel!

Redakcia TopSpeed.sk zastúpeniu Opel k tomuto výnimočnému výkonu gratuluje.

Zdroj: Opel C&S